Cezary Żak wspomina Piotra Machalicę. Pokazał, jak wygląda jego grób [ZDJĘCIE]

W grudniu minie rok od śmierci wybitnego aktora - Piotra Machalicy. Niedawno przyjaciele z artystycznego świata udali się na jego grób, by wspomnieć zmarłego. Cezary Żak opublikował w instagramowej relacji poruszające zdjęcie...

Cezary Żak poruszająco o odejściu Piotra Machalicy

Cezary Żak to aktor realizujący się na wielu różnych polach; niezapomniany Karol Krawczyk z „Miodowych lat” oraz wójt i ksiądz z „Rancza” obecnie wraz z zespołem przemierza Polskę, by bawić i wzruszać teatralną publiczność. W spektaklu zatytułowanym: „Dziwna para” występują także m.in.: Artur Barciś, Katarzyna Żak, Violetta Arlak, Wojciech Wysocki oraz Piotr Skarga.

Podczas podróży między miejscowościami, w których wystawiano wspomnianą sztukę, aktorzy zatrzymali się w Częstochowie, gdzie na jednym z cmentarzy został pochowany Piotr Machalica. Aktor zmarł 14 grudnia 2020 roku w wieku 65. lat. Cezary Żak pokazał, jak obecnie wygląda grób zmarłego artysty.

Fot. InstaStory @cezaryzak.official

Dziś w drodze do Nowego Sącza odwiedziłem z kolegami przyjaciela

– przyznał w jednej z instagramowych relacji, a następnie dodał zdjęcie ukazujące nagrobek.

Piotr Machalica – śmierć

Jasny marmur, data narodzin i śmierci, a także duże, czarno-białe zdjęcie; właśnie tak wygląda obecnie grób Piotra Machalicy. Uwagę zwraca także opis „ukochany” – zamieszczony przed imieniem i nazwiskiem aktora.

Fot. InstaStory @cezaryzak.official

Piotr Machalica był aktorem filmowym, teatralnym oraz serialowym, a także wykonawcą piosenki aktorskiej. Zagrał w wielu ważnych dla polskiej i zagranicznej kinematografii filmach, m.in. w "Dekalogu", "Złocie dezerterów",  "Dniu Świra", "Sztuce kochania", "Wszyscy jesteśmy Chrystusami" i wielu innych. Śmierć Piotra Machalicy wstrząsnęła polskim światem filmu, a swój ból po stracie wyraziło wiele znanych osób, w tym także wspomniany już Cezary Żak:

Żegnaj Przyjacielu! Kto nam teraz będzie śpiewał w garderobie? Kto będzie opowiadał anegdoty? Kto będzie pytał o szybkie metody uczenia się tekstu? Kto będzie opowiadał o nowych fascynacjach motoryzacyjnych? Kto w końcu będzie cytował świńskie limeryki największych Mistrzów? Ciężko się z tym pogodzić…

Autor: Sabina Obajtek

Komentarze
Czytaj jeszcze: