Dlaczego Anna Starmach zniknęła z telewizji? Szokujące wyznanie gwiazdy!

Anna Starmach, znana szerokiej publiczności jako jurorka programu „MasterChef”, otworzyła się na temat swoich problemów zdrowotnych. Była gwiazda TVN zdradza, jak intensywna praca w show-biznesie wpłynęła na jej stan psychiczny.

Dlaczego Anna Starmach zniknęła z telewizji? Szokujące wyznanie gwiazdy! Fot. materiały prasowe

Szokujące wyznanie Anny Starmach

Anna Starmach, znana widzom z kulinarnego show „MasterChef”, w marcu tego roku zaskoczyła fanów decyzją o rezygnacji z dalszego uczestnictwa w programie. Powodem miała być realizacja marzeń związanych z własną restauracją, jednak po niespełna roku okazało się, że to nie tylko chęć samorealizacji przyczyniła się do podjęcia takiego kroku. W rozmowie z Katarzyną Burzyńską-Sychowicz dla tygodnika „Wprost”, była jurorka zdobyła się na wyznanie.

Nikomu nie życzę, żeby pierwsze kroki stawiał z tak dużą publicznością... To był dla mnie, osoby wrażliwej, bardzo duży koszt emocjonalny i psychiczny. Choruję na depresję, praca w telewizji też się do tego przyczyniła - przyznała.

„Ten świat jest kuszący, ten świat jest fascynujący, daje olbrzymie możliwości, ale to też świat niebezpieczeństw” - mówiła, opisując swoje doświadczenia. Przyznaje, że ciągłe wymagania, oceny i presja, jaką niesie ze sobą praca w mediach, przyczyniły się do pogłębienia problemów ze stanem zdrowia.

Anna Starmach choruje na depresję

„Jak ktoś choruje na depresję wysokofunkcjonującą, całe otoczenie może nie zdawać sobie sprawy z tego, co tak naprawdę się z nim dzieje” - tłumaczyła we wspomnianej rozmowie. Anna Starmach opowiadała, jak trudno jest udawać radość i entuzjazm, kiedy w środku panuje pustka i beznadzieja. Jej słowa rzucają światło na problematykę zdrowia psychicznego, zwłaszcza w kontekście pracy w branży rozrywkowej.

Linia bezpośredniego wsparcia dla osób w stanie kryzysu psychicznego:

W rozmowie poruszony został również temat stanu psychiatrii w Polsce i trudności w dostępie do leczenia dolegliwości psychicznych, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Starmach wyraża swój bunt i sprzeciw wobec tej sytuacji, choć jak sama przyznaje, na razie robi to po cichu.

Nie jesteś sam, zadzwoń: 800 70 2222

To całodobowa i bezpłatna linia. Dzwoniąc pod wskazany numer, uzyskasz wsparcie psychologiczne. Dyżurujący specjaliści Fundacji ITAKA, skierują cię do odpowiedniej placówki pomocowej w regionie.

Komentarze
Czytaj jeszcze: