Oscarowe filmy dostępne na platformie Disney+. Sprawdź, jakie tytuły są dostępne

Na Disney+ obejrzysz nie tylko produkcje Marvela czy kultowe animacje, ale także wiele oscarowych produkcji. Sprawdź, jakie tytuły są dostępne.

Miguel Lagoa/Shutterstock

Pierwsze rozdanie Nagrody Akademii Filmowej odbyło się w 1929 roku. To jedna z najbardziej prestiżowych nagród filmowych. Wiele oscarowych produkcji można obejrzeć na platformie streamingowej Disney+. Oto lista kilku z nich.

„Stowarzyszenie Umarłych Poetów” (1989)

Charyzmatyczny profesor John Keating w konserwatywnej szkole stara się wpoić swoim uczniom miłość do poezji, ale także do tego, by żyć zgodnie z zasadą „carpe diem”. Wszystko to za pomocą niekonwencjonalnych metod wychowawczych.  Zainspirowani przez niego chłopcy odkrywają tytułowe „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” i postanawiają je reaktywować.

Film „Stowarzyszenie Umarłych Poetów” w reżyserii Petera Weira zdobył w 1989 roku Oscara w kategorii scenariusz oryginalny. W rolę profesora Keatinga wcielił się Robin Williams. W obsadzie znaleźli się także m.in.: Gale Hansen, Robert Sean Leonard, Ethan Hawke oraz Josh Charles.

„Mała miss” (2006)

Film drogi, w którym dysfunkcyjna rodzina wyrusza w daleką podróż małym busem, by 7-letnia Olive mogła wziąć udział w konkursie piękności dla dzieci.

Film „Mała miss” w reżyserii Jonathana Daytona i Valerie Faris był nominowany w czterech kategoriach do Oscara, w tym za najlepszy film. Alan Arkin otrzymał nagrodę za najlepszą drugoplanową rolę męską. W tytułową rolę wcieliła się Abigail Breslin.

„Kształt wody” (2017)

Niema i samotna Elisa nocami pracuje jako woźna w pilnie strzeżonym laboratorium rządowym. Jej życie zmienia się na zawsze, gdy wraz z koleżanką z pracy odkrywa tajemniczy eksperyment, który może zaważyć na losie całego świata.

Film „Kształt wody” w reżyserii Guillermo del Toro zdobył aż cztery statuetki podczas 90. ceremonii wręczenia Oscarów – za najlepszy film, najlepszą muzykę, reżyserię oraz scenografię. Był również nominowany w dziewięciu innych kategoriach. W główną rolę wcieliła się Sally Hawkins.

„Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” (2017)

Samotna matka straciła córkę w wyniku morderstwa. Kobieta wynajmuje trzy tablice reklamowe na drodze wiodącej do miasteczka i umieszcza na nich prowokacyjny przekaz, który jest skierowany do szefa policjii, szeryfa Williama Willoughby’ego.

Film „Trzy billboardy za Ebbing, Missouri” w reżyserii Martina McDonagha otrzymał siedem nominacji do Oscara. Statuetki otrzymali: Frances McDormand w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa oraz Sam Rockwell w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy.

„Nasze magiczne Encanto” (2021)

Opowieść o niezwykłej rodzinie Madrigal. W tętniącym życie mieście mieści się ich dom wypełniony magią. Każde z dzieci posiada wyjątkową moc, z wyjątkiem Mirabel. Czy także ona ją odkryje?

Animowany film „Nasze magiczne Encanto” w reżyserii Byrona Howarda i Jareda Busha z piosenkami Lina-Manuela Mirandy zdobył Oscara za najlepszy długometrażowy film animowany. W polskim dubbingu swojego głosu użyczyli m.in.: Ada Szczepaniak, Cezary Pazura, Damian Ukeje, Natalia Piotrowska-Paciorek, Przemysław Glapiński czy Krystyna Tkacz.

 

 

Autor: Natalia Zoń

Komentarze
Czytaj jeszcze: