Czym jest „Szlachetna Paczka”?
To akcja, która swój początek miała w już 20 lat temu. Przez ten czas uszczęśliwiono ogromną liczbę potrzebujących rodzin w Polsce. W samym 2019 roku paczki przygotowało aż pół miliona osób, którym udało się pomóc ponad 14,5 tysiącom rodzin. Łączna wartość paczek jest szacowana na niemal 46 milionów złotych. Te liczby pokazują, jak ważne jest to przedsięwzięcie, w którym nie może Was zabraknąć!
Jaka idea przyświeca Szlachetnej Paczce? Na stronie organizatorów można przeczytać:
Główna idea komunikacji tegorocznej kampanii Szlachetnej Paczki koncentruje się na krótkim pytaniu: „Czym jest szczęście?”. Dla seniorki Józefy to życie, w którym już nigdy nie musiałaby wybierać – jedzenie czy leki. Pani Maria byłaby szczęśliwa, gdyby jej chory syn przespał choć jedną noc. W rodzinie pani Edyty szczęście przybiera postać ciepłych, zimowych butów dla dzieci. To właśnie te wzbudzające refleksje odpowiedzi stały się fundamentem dla hasła, key visuali i spotów tegorocznej kampanii, zwracając uwagę, że to, co dla wielu z nas jest w zasięgu ręki, dla innych może być szczytem pragnień, definicją pełnego szczęścia – zapewniają organizatorzy Szlachetnej Paczki.
„Szlachetna Paczka” stworzyła inteligentny system pomocy potrzebującym. Zamiast darowania rzeczy krótkotrwałym, jak samo jedzenie, propagują pomoc rzeczami długotrwałymi, takimi jak na przykład kuchenka, czy garnki. Chodzi o realną pomoc, by rodziny mogły mieć szansę na wyjście z kryzysu, który powoduje u nich ubóstwo.
„Szlachetna Paczka”. Edycja 2020
Już w tę sobotę startuje „Szlachetna Paczka” 2020. To bardzo ciężki rok dla wielu rodzin, między innymi przez pandemię koronawirusa, która spowodowała sporo zwolnień w firmach. Jak można pomóc? To proste! Na facebookowym profilu „Szlachetnej Paczki” można przeczytać kilka wskazówek o uczestnictwie w akcji:
- od 14 listopada będzie można wybrać na stronie www.szlachetnapaczka.pl rodzinę, dla której zrobicie paczkę,
- potrzeby każdej rodziny są dokładnie opisane, nie będziecie mieli problemów z zastanawianiem się, co ma się znaleźć w paczce,
- do każdej rodziny przypisany jest Wolontariusz, który w razie potrzeby, na pewno Wam pomoże i doradzi,
- kiedy już zbierzecie potrzebne rzeczy, 12 i 13 grudnia dostarczacie je do lokalnego magazynu PACZKI, z którego Wolontariusze dostarczą je do konkretnych rodzin. Te dwa dni to #WeekendCudów
- do paczek nie wkładamy używanych rzeczy, chyba że są w idealnym stanie,
- paczki najlepiej przygotować w kilka, kilkanaście osób - z rodziną, ze znajomymi, ze znajomymi z pracy, czy uczelni
Poczytaj więcej o:
Możesz przekazać także 1% podatku! Więcej informacji [TUTAJ]
Pomagajmy!
Autor: Urszula Głowiś