Atlantyda została zbudowana
Dubaj słynie z ogromnych pieniędzy, budynku w kształcie żagla, ekstrawagancji i drogich samochodów. Do szerokiego wachlarza atrakcji dołączyło ostatnio podwodne miasto. Zbudowano je w…basenie. Deep Dive Dubaj ma 60 metrów głębokości, powierzchnię 1500 metrów kwadratowych, a temperatura wody to stałe 30 stopni Celsjusza. Jeszcze nie został otwarty, a już zapowiedziano jego rozbudowę.
Nowy rekordzista
Deep Dive Dubaj to najgłębszy basen na świecie, w zeszłym miesiącu trafił do Księgi Rekordów Guinnessa. Poprzednim rekordzistą był polski Deepspot – głębokość 45 metrów. Obecnie dubajskie, podwodne miasto odwiedzają jedynie profesjonalni nurkowie, zgodnie z planem, przed końcem roku zostanie oficjalnie
otwarty dla pozostałych zwiedzających.
Prawdziwe miasto pod wodą
Twórcą obiektu z pewnością nie można odmówić wyobraźni. Już teraz podwodne miasto można zobaczyć na materiałach wideo. Wrażenie potęgują klimatyczne oświetlenie i nagłośnienie. W basenie znajduje się 60 kamer, komora hiperbaryczna, centrum medyczne, szkółka dla początkujących nurków, podwodne szachy, piłkarzyki, bilard. Na zwiedzających czekają liczne atrakcje.
Krajobraz jak z filmów
Eksplorując podwodne miasto, można odnieść wrażenie, że zwiedzamy miejsce katastrofy,
przestrzeń opuszczoną jakiś czas temu przez człowieka. Pozostawione samochody, rzeczy osobiste, plakaty gwiazd, wyrwy w ścianach, graffiti - przypomina to trochę scenerię z filmów science fiction. Opadamy powoli w głąb krateru, z którego akurat w tym wypadku spokojnie można się wydostać. Czy tak mógłby wyglądać nasz świat w przyszłości?
Polski Deepspot znajduje się Mszczonowie, został otwarty w 2020 roku. Pod wodą powstał szklany tunel dla zwiedzających. Z obiektu korzystają z zarówno nurkowie początkujący, jak i zaawansowani. Szkolić mogą się tam służby – straż, policja, wojsko. Deepspot oferuje: symulator dla nurków, wrak, jaskinie i wiele innych atrakcji.