Chcesz nocować na Kasprowym Wierchu? Dla wielu osób oferta TPN to spełnienie marzeń!

Chcesz codziennie budzić się na Kasprowym Wierchu z widokiem na Tatry? To możliwe! Pracownicy Tatrzańskiego Parku Narodowego szukają rąk do pracy. Ich oferta jest spełnieniem marzeń dla wielu osób.

Kolejka na Kasprowy Wierch, widok na Myślenickie Turnie. Fot. shutterstock.com

Praca marzeń dla miłośników Tatr

Tatrzański Park Narodowy poszukuje chętnych do pomocy i pracy. Od czerwca do września organizuje dwutygodniowe turnusy dla wolontariuszy, których głównym celem będzie "zapobieganie negatywnym zachowaniom w rejonie kopuły szczytowej na Kasprowym Wierchu". Dyżury trwają sześć godzin dziennie – od 9:00 do 15:00. Za pięć dni pracy przypadają dwa dni wolne.

Jak wygląda taki wolontariat w Tatrach? Chętni mają pilnować turystów, aby nie schodzili ze szlaków, nie śmiecili, nie palili papierosów, nie biwakowali, nie hałasowali, nie używali dronów i nie karmili dzikich zwierząt. Zadaniem wolontariuszy jest również zbieranie śmieci, wsparcie edukatorów, prowadzących prelekcje w ramach akcji "Stacja Edukacja", kierowanie ruchem turystycznym, czy wspomaganie organizacyjnie pracowników PKL.

Zapłatą za zaangażowanie, wsparcie i poświęcony czas jest bezpłatne zakwaterowanie w budynku na górnej stacji kolejki linowej na Kasprowym Wierchu, wyżywienie w formie śniadań i obiadokolacji, przejazdy kolejką. Bonusem są piękne widoki!

Atrakcyjną formą wynagrodzenia są również specjalne legitymacje, które uprawniają do bezpłatnego wstępu do Tatrzańskiego Parku Narodowego i oddziałów Muzeum Tatrzańskiego do końca roku kalendarzowego, a także 20% zniżki na wydawnictwa TPN. 

Kto może zostać wolontariuszem? W rekrutacji mogą wziąć udział osoby pełnoletnie. Kryteria do spełnienia to:

Wolontariat dla Tatr

Wolontariat w Tatrzańskim Parku Narodowym to dla wielu osób wyjątkowa możliwość noclegu na Kasprowym Wierchu i życia przez jakiś czas w sercu gór. To niezwykła szansa na to, by mieć swój wkład w ochronę przyrody Tatr, poznać pasjonatów o podobnych zainteresowaniach, rozwijać przyrodniczą pasję i zdobyć wyjątkowe doświadczenia. 

Autor: Katarzyna Solecka

Komentarze