Co robić w walentynki? Kapibary z Wrocławia wzięły zmysłową kąpiel w płatkach róż... [WIDEO]

ZOO Wrocław to największy i najstarszy ogród zoologiczny w Polsce, który otwarto 10 lipca 1865 roku. Na terenie 33 ha żyje kilkanaście tysięcy zwierząt - przedstawicieli ponad tysiąca gatunków. Wśród nich są m.in. Hans, Killer i Próbka - to kapibary, które cieszą się ogromną popularnością i sympatią nie tylko wśród odwiedzających. Z okazji walentynek pracownicy wrocławskiego zoo postanowili sprawić im przyjemność. Nagranie z kąpieli zwierzaków w płatkach róż z nastrojową ścieżką dźwiękową robi furorę w sieci!

Walentynki kapibar w zoo we Wrocławiu

Czy w zoo może być romantycznie? Zdecydowanie tak! Z okazji walentynek pracownicy ogrodu zoologicznego we Wrocławiu postanowili przygotować coś specjalnego dla kapibar, które uwielbiają wodę. Nagranie ze zmysłowej kąpieli zwierzaków wśród płatków róż i sycylijskich pamarańczy róż trafiło do sieci! 

Nie da się nie kochać kapibar, prawda? Aby dać wyraz naszej bezgranicznej miłości postanowiliśmy sprawić im dość nietypowy prezent walentynkowy.
Zorganizowaliśmy im ciepłą, zmysłową kąpiel w płatkach róż i sycylijskich pomarańczach.
Co na to Hans, Killer i Próbka? Raczej miały to gdzieś… i za to kochamy je najbardziej! - przyznają pracownicy wrocławskiego zoo.

Jak żyją kapibary?

Kapibary to gatunek ssaka, który występuje głównie w Ameryce Południowej. Żyją one w pobliżu wody, takiej jak rzeki, stawy i bagna, gdzie łatwo mogą znaleźć pożywienie, takie jak trawy i rośliny wodne. Zwierzęta tego gatunku żyją w grupach rodzinnych, które składają się z pary dorosłych osobników i ich młodych potomków. Są zwierzętami socjalnymi i spędzają wiele czasu na pielęgnowaniu swoich partnerów oraz zabawie z innymi członkami grupy.

Kapibary są roślinożercami i odżywiają się głównie trawami, roślinami wodnymi i kłączami. Żywią się również owocami, a czasami zjadają również korę drzew i pędy roślin. W porze deszczowej kapibary wędrują w poszukiwaniu pożywienia, a w porze suchej zwykle pozostają blisko wody, gdzie mogą zaspokoić wiele swoich potrzeb. Są też znane z tego, że są bardzo dobrymi pływakami i potrafią nurkować nawet na kilka minut.

Kapibary są aktywne głównie w nocy, ale mogą być widziane również w ciągu dnia, zwłaszcza gdy odpoczywają na brzegu wody. Podczas upalnych dni, kiedy temperatura jest bardzo wysoka, kapibary chętnie zanurzają się w wodzie, aby ochłodzić swoje ciało.

Autor: Katarzyna Solecka

Komentarze