hity na MAXXa
hity na MAXXa

Dawid Podsiadło: rekordowa frekwencja! Polska muzyka w najlepszej formie

Dawid Podsiadło zakończył swoją stadionową trasę koncertową spektakularnym sukcesem, a Taco Hemingway jako pierwszy polski raper zgromadził ponad 60 tys. widzów na PGE Narodowym. Polska scena muzyczna przeżywa prawdziwy rozkwit, bijąc rekordy frekwencji.

Dawid Podsiało, fot. AKPA/Podlewski
Dawid Podsiało, fot. AKPA/Podlewski

Stadionowa trasa koncertowa Dawida Podsiadły zakończyła się spektakularnym sukcesem, przyciągając setki tysięcy fanów i bijąc rekordy frekwencji. Nie mniejszym zaskoczeniem jest osiągnięcie Taco Hemingwaya, który jako pierwszy polski raper zgromadził ponad 60 tys. widzów na PGE Narodowym. Polska scena muzyczna przeżywa prawdziwy rozkwit, a liczby mówią same za siebie!

Bilety wyprzedały się w niespełna godzinę

W ostatnich tygodniach polska scena muzyczna dostarczyła fanom niezapomnianych emocji. Dawid Podsiadło, jeden z najpopularniejszych polskich artystów, zakończył właśnie swoją stadionową trasę koncertową, która przeszła do historii nie tylko ze względu na wyjątkową formułę show 360 stopni, ale również rekordową frekwencję. Bilety na początkowo zaplanowane koncerty wyprzedały się w zaledwie godzinę, co skłoniło organizatorów do dodania dwóch dodatkowych występów.

Frekwencja lepsza niż na Taylor Swift

Nie tylko Podsiadło cieszy się ogromną popularnością. Taco Hemingway, którego koncert na PGE Narodowym, w sobotę 22 czerwca, zgromadził ponad 60 tys. fanów, również wpisał się na rekordową listę. Jego album "1-800 OŚWIECENIE" osiągnął status czterokrotnej platyny, co tylko potwierdza, że polscy artyści nie mają się czego wstydzić.

Dawid Podsiadło podczas swojej trasy koncertowej wystąpił na największych stadionach w Polsce. Zagrał siedem koncertów, rozpoczynając od dwóch w Gdańsku, we Wrocławiu, kolejne dwa w Poznaniu i zakończył podwójnym wydarzeniem na Stadionie Śląskim w Chorzowie, przyciągając łącznie (w samym Chorzowie) 177 000 widzów, co przewyższa liczbę biletów sprzedanych na trzy koncerty Taylor Swift na PGE Narodowym. 

Jak podaje portal Ślązag, dyrektor Stadionu Śląskiego, poinformował, że na oba chorzowskie koncerty Dawida — sprzedano po 88 500 biletów:

Biorąc pod uwagę liczbę osób do obsługi imprezy, mieliśmy w sobotę na Stadionie Śląskim ponad 100 tysięcy osób — dodaje Adam Strzyżewski.

Sukcesy te są dowodem na to, że polska scena muzyczna przeżywa swój złoty okres. Artyści tacy jak Dawid Podsiadło i Taco Hemingway nie tylko przyciągają na swoje koncerty tłumy fanów, ale również ustanawiają nowe standardy w organizacji wielkich wydarzeń muzycznych w Polsce. 

Oceń ten artykuł 0 0