Dziwne stworzenie na zdjęciu z lasu. Pracownicy parku narodowego prosili o pomoc w jego rozpoznaniu [FOTO]

Fotograf, który wybrał się na nocny spacer po parku Rio Grande Valley State Park w Mission w Teksasie (Stany Zjednoczone), sfotografował dziwne zwierzę. Nie miał pojęcia, kim jest bohater jego zdjęcia. W rozpoznaniu stworzenia pomogli mu strażnicy leśni i internauci.

Strażnicy leśni udostępnili zdjęcie zwierzęcia i poprosili o pomoc w ustaleniu jego "tożsamości"

Drapiemy się po głowie, próbując zidentyfikować to nieuchwytne stworzenie. Czy to nowy gatunek? Uciekinier z pobliskiego zoo? Czy tylko strażnik parku w przebraniu? To ekscytujące widzieć tak niesamowite zwierzę w naturalnym środowisku. Badamy zagadkę i będziemy na bieżąco prowadzić śledztwo

– napisali w mediach społecznościowych strażnicy z Rio Grande Valley State Park w Mission.

Tajemnicze zwierzę, które kryło się gdzieś w teksańskiej dziczy stało się przedmiotem „dochodzenia” prowadzonego przez internautów z całych Stanów Zjednoczonych. Pod postem pojawiało się kilka tysięcy prób rozwiązań zagadki.

To chyba ciężarna samica borsuka,

Rosomak albo kuna.

Stwór z meteorytu!

Toż to bóbr!

Szczur w słusznym, teksańskim rozmiarze!

Widzę kapibarę!

Może to nutrial?

-zastanawiali się internauci.

Zagadkę udało się rozwiązać

Wielu z komentujących było całkiem blisko rozwiązania zagadki. Po kilku dniach wpis w social mediach parku został edytowany. Pojawiła się informacja o zidentyfikowaniu zwierzaka przez ekspertów.

Wow, to zdjęcie spotkało się z dużym zainteresowaniem! Zgadzamy się z większością komentarzy, że jest to najprawdopodobniej borsuk amerykański (nie mylić z borsukiem miodowym, który żyje w Afryce i Azji)”

– napisał przedstawiciel Bentsen-Rio Grande Valley State Park w aktualizacji.

Amerykańskie borsuki można spotkać od Kanady po Meksyk, w tym także w Teksasie. Chociaż, jak wyjaśniają leśnicy z Bentsen-Rio Grande Valley State Park, amerykańskie borsuki nie są powszechnie spotykane w tamtejszej dolinie (częściowo ze względu na ich nocne zachowanie), jest to część ich naturalnego zasięgu.

 

Autor: Katarzyna Krzyżak-Litwińska

Komentarze
Czytaj jeszcze: