Sylwestrowa noc
Większość ludzi na całym świecie co roku wyjątkowo celebruje noc z 31 grudnia na 1 stycznia. W tym roku jednak obecna sytuacja nie pozwoliła na huczne imprezy i spontaniczne wyjazdy. Wprowadzone obostrzenia, a wśród nich zakaz przemieszczania się w sylwestrową noc, sprawiły, że wiele z nas pozostanie w swoich domach. Co robić, by się w nich nie nudzić? Nasza odpowiedź brzmi: gry towarzyskie! Razem ze swoimi najbliższymi zapewnicie sobie nimi wiele radości i śmiechu! Sprawdźcie najpopularniejsze i zarazem najfajniejsze zabawy.
- Wszystkim dobrze znane kalambury
W tym przypadku najlepiej podzielić się w minimum dwie grupy. Zgadywać możecie zarówno zwierzęta, zawody, ale także postacie z bajek lub przysłowia. Zabawa na migi z pewnością zagwarantuje Wam wiele śmiechu!
- Twister
Tę grę też na pewno znacie! Mata z kolorowymi polami zapewni Wam nie tylko dużo śmiechu, ale także i ruchu. Zadaniem uczestników zabawy, jest położenie dłoni lub stopy na wskazanym przez sędziego miejscu. Wygrywa ten, kto najdłużej utrzyma się w skomplikowanych pozach.
- Taboo
To zdecydowanie jedna z najbardziej lubianych gier. W zabawie może wziąć udział dowolna ilość osób, a jej zasady są na tyle łatwe, że bez problemu wytłumaczysz je swoim znajomym. Zadaniem jednego z graczy jest naprowadzenie osób ze swojej grupy na wylosowane hasło. Utrudnieniem są jednak „słowa zakazane”, czyli takie, które widnieją pod hasłem i których nie możemy użyć podczas tłumaczenia. Grę można kupić, ściągnąć jej mobilną wersję na telefon lub wykonać samemu.
- Czółko
Grę w „czółko” możemy z łatwością zrobić sami lub ściągnąć bezpłatną aplikację na swój telefon. W tej zabawie również możecie podzielić się na grupy. Jedna osoba z waszego teamu przykłada sobie do czoła telefon lub kartę z nazwą filmu, rośliny, zwierzęcia, czego tylko chcecie. Jej zadaniem jest zgadnąć, co jest na niej napisane, poprzez zadawanie pytań, na które można odpowiedzieć tylko „tak” lub „nie”. Ciekawą wersją tej gry jest opcja muzyczna, która z pewnością zagwarantuje Wam mnóstwo śmiechu. Wówczas osoba zgadująca musi mieć na kartce nazwę utworu, a Wy poprzez nucenie musicie jej podpowiedzieć, co to za piosenka.
Autor: Aleksandra Biłas