hity na MAXXa
hity na MAXXa

Ilu ludzi zginęło w wypadkach drogowych? Ilu nietrzeźwych kierowców zatrzymano? Pierwsze dane akcji "Znicz"

Wzmożone kontrole funkcjonariuszy policji, zatrzymania, wypadki i odebranie prawa jazdy. Jak sytuacja na drogach we Wszystkich Świętych? Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji opublikowało wstępne statystyki. Akcja "Znicz" potrwa do dzisiaj.

Akcja "Znicz" na polskich drogach

Ogólnopolska akcja „Znicz” od 29 października do 2 listopada 2021. Powoli dobiega końca. Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji udostępniło pierwsze dane na temat wypadków i zatrzymanych. Funkcjonariusze przez pięć dni przeprowadzali wzmożone kontrole. Szczególną uwagę zwracali na stan psychofizyczny i trzeźwość kierowców. Coroczna akcja ma na celu ograniczenie niebezpiecznych sytuacji na drogach w okresie, w którym tłumnie ruszamy na cmentarze i do bliskich. Zaangażowani są w nią nie tylko policjanci, ale również strażnicy miejscy, harcerze czy Żandarmeria Wojskowa.

W liczbach

Jak podaje kom. Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji, od początku akcji w całej Polsce miało miejsce 288 wypadkówZginęło 18 osób345 zostało rannych. Za jazdę po alkoholu zatrzymano 1360 osób; 502. zatrzymano prawo jazdy za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w terenie zabudowanym powyżej 50 km/h – wskazuje Polska Agencja Prasowa. 

Pierwszego listopada, mimo wzmożonego ruchu na drogach, na szczęście nikt nie zginął w wypadku. Róbmy wszystko, aby takich dni, bez ofiar śmiertelnych na naszych drogach było jak najwięcej – mówił rzecznik Komendy Głównej Policji inspektor Mariusz Ciarka.

Jest lepiej czy gorzej?

Jak wygląda sytuacja w porównaniu do lat poprzednich? W trakcie pierwszej akcji w 2006 roku mówiło się o 63 przypadkach śmiertelnych, 697 rannych, 483 wypadkach i 1858 nietrzeźwych kierowcach.

Znicz 2018 - 5 dni:
• Zginęło: 25;
• Ranni: 346;
• Wypadki: 268;
• Nietrzeźwi kierowcy: 1245.

Z kolei w ubiegłym roku doszło do 173 wypadków, w których rannych zostało 181 osób, a 23 poniosły śmierć.

Dzień Zaduszny. Czy 2 listopada trzeba iść do kościoła i na cmentarz? Wyjaśniamy!
Kiedy wypada Dzień Zaduszny? Czy jest to dzień wolny od pracy? Czy w Zaduszki trzeba iść do kościoła i na cmentarz? Początek listopada to czas, kiedy Polacy ruszają w podróże, by odwiedzić groby bliskich. Poniżej informacje na temat 2 listopada!

Źródło: PAP

Oceń ten artykuł 0 0