Jak alkohol wpływa na nasze ciało? Tego możesz nie wiedzieć! [WIDEO]

Jak alkohol wpływa na nasze ciało? W szczególności mózg i wątrobę? Co sprawia, że ludzkość od tysięcy lat nie może oprzeć się procentom? I dlaczego po spożyciu alkoholu tak często kierujemy się w stronę budki z kebabem? Sprawdź!

Alkohol kontra organizm

Alkohol to druga najpopularniejsza używka na świecie. Do spożywania alkoholu przyznaje się 80% Polaków, 3% z nas (ponad milion ludzi), to osoby uzależnione. Lekka i umiarkowana konsumpcja alkoholu ma najczęściej pozytywny wpływ na socjalizację... Ale!

Nadmierne spożywanie alkoholu niesie za sobą wiele zagrożeń, w tym problemy z sercem i wątrobą, wyższe ryzyko zachorowania na raka, a nawet uszkodzenie mózgu. Regularnie pity etanol jest substancją narkotyczną z kategorii depresantów. W małych dawkach – rzędu 30–35 ml (duże piwo, dwa kieliszki wódki) wywołuje stan pobudzenia, przyspieszone bicie serca, rozszerzenie źrenic. W większych ilościach, prowadzi do zaburzeń w mowie, równowadze i pamięci...

Jak alkohol wpływa na nasze ciało?

Co dzieje się z naszym organizmem po spożyciu? Jaki wpływ na nasze ciało ma alkohol i jak próbuje sobie z nim poradzić? Czy wiesz, jak długo pozbywasz się promili? Co jest odpowiedzialne za wilczy apetyt i ochotę na gigantycznego kebaba po imprezie? Sprawdź!

Autor: Katarzyna Solecka

Komentarze