Kasia Moś mówi, kto był jej faworytem do Eurowizji. To na tę propozycję zagłosowała

Jak głosowała eurowizyjna komisja? Fani konkursu są ciekawi, jak dokładnie rozłożyła się punktacja jurorów. Kasia Moś zdradziła szczegóły obrad. Sama przyznała, że nie głosowała na Lunę!

fot. East News
fot. East News

Eurowizja 2024. Komisja wybrała reprezentantkę

W tym roku Telewizja Polska w sprawie Eurowizji postawiła na wybór wewnętrzny. Zapowiedziano, że spośród wszystkich nadesłanych zgłoszeń najlepsze wybierze pięcioosobowa komisja. Jej skład mieliśmy poznać tuż po ogłoszeniu oficjalnych wyników.

Po zsumowaniu punktów okazało się, że najwięcej zgromadziła Luna i jej piosenka "The Tower". Tuż za nią, jednym punktem różnicy, znalazła się Justyna Steczkowska z "WITCH-ER Tarohoro". Podium zamknęły dwie propozycje, które zdobyły po 23 punkty – Kayah i Dagadana z "Jesień – Tańcuj" i Marcin Maciejczak z "Midnight Dreamer".

Poznaliśmy też skład komisji: Łukasz Pieter (dyrektor muzyczny Radia ZET), Michał Hanczak (dziennikarz muzyczny Radia Eska), Kasia Moś (wokalistka, reprezentantka Polski na Eurowizji 2017), Konrad Szczęsny (prezes Stowarzyszenia Miłośników Konkursu Piosenki Eurowizji OGAE Polska) i Piotr Klatt (zastępca dyr. Agencji Kreacji Rozrywki i Oprawy TVP).

Kasia Moś: "Urzekła mnie inna propozycja"

Pudelek skontaktował się z Kasią Moś i zapytał ją o szczegóły spotkania eurowizyjnej komisji. Powiedziała, jak wyglądało głosowanie i zdradziła, kto był jej faworytem:

To mój drugi raz w jury eliminacyjnym i to, co przeświecało mi za pierwszym razem, powtórzyłam również w tegorocznym głosowaniu, czyli barwa i jakość głosu. Jako wokalistka zawsze wybiorę dobrą muzykę i spośród 200 utworów, które miałam okazję usłyszeć, mój gust urzekła propozycja Maćka Musiałowskiego.

Dalej wokalistka powiedziała, czym kierowała się przy oddawaniu głosów:

Tam, gdzie wybór staje pomiędzy sprzedażą i muzyką, zawsze wybiorę muzykę, nawet jeśli mój głos w 100% odbiega od komercyjnych oczekiwań.

Luna nie była faworytką Kasi Moś. Będzie jednak trzymać za nią kciuki:

Męska część jury postawiła na swoje typy i w wyniku demokratycznego głosowania i zsumowania głosów wygrała Luna. Szanuje wybór, pomimo iż mój znacząco się różnił. [...] Trzymam kciuki za naszą reprezentantkę i wszystkim artystom życzę serca do muzyki, nawet jeśli mija się to z komercyjną estetyką.

Marcin Maciejczak dla RMF FM. Co sądzi o wyborze Luny na Eurowizję?
Luna została wybrana reprezentantką Polski na Eurowizji 2024 w Malmo. Jednym z jej głównych konkurentów był Marcin Maciejczak. Wokalista w rozmowie z Maciejem Jędruchem powiedział, co sądzi o werdykcie komisji.

Oceń ten artykuł 1 1

Ogólna ocena Kasia Moś mówi, kto był jej faworytem do Eurowizji. To na tę propozycję zagłosowała to: 50% / 100%, uzyskana z: 2 głosów.