hity na MAXXa
hity na MAXXa

Koniec kariery Lewandowskiego w kadrze? "Nikt nie wpłynie na moją decyzję"

Polska kończy wtorkowym meczem z Francją swoje występy na Euro 2024. Wiadomo już, że z kadrą po mistrzostwach pożegna się Kamil Grosicki. Taką samą decyzję podobno wkrótce ma podjąć także Wojciech Szczęsny. A co z Robertem Lewandowskim?

Robert Lewandowski, fot. Rex Features/East News
Robert Lewandowski, fot. Rex Features/East News

Biało-Czerwoni niestety nie mieli szczęścia w rozgrywanych obecnie Mistrzostwach Europy. Reprezentacja Polski po przegranej 1:2 z Holandią oraz 1:3 z Austrią nie ma już żadnych szans na awans do 1/8 finału Euro 2024. Niemal pewne jest, że turniej zakończymy na ostatnim miejscu w grupie D.

Co więcej, Polska jest obecnie jedyną reprezentacją, która w fazie grupowej nie zdobyła dotychczas ani jednego punktu. Ostatnią szansę na choć delikatne poprawienie naszego opłakanego wyniku będziemy mieć we wtorek o godz. 18:00 – wówczas w Dortmundzie rozpocznie się "mecz o honor" z Francją.

Kamil Grosicki kończy karierę w reprezentacji

W związku z bolesną porażką Biało-Czerwonych na mistrzostwach sporo mówi się o przyszłości niektórych podopiecznych narodowej kadry. Tuż po poniedziałkowym treningu o odejściu z reprezentacji poinformował Kamil Grosicki. Według medialnych doniesień z kadrą ma pożegnać się także Wojciech Szczęsny, który nie pojawi się w bramce we wtorkowym meczu z Francją. Na temat moment bramkarz jednak nie potwierdza ani nie ucina tych spekulacji.

Co dalej z Lewandowskim w reprezentacji?

Największe emocje wśród kibiców budzi jednak przyszłość Roberta Lewandowskiego w reprezentacji Polski. Dotychczasowy kapitan Biało-Czerwonych nie zagrał z Holandią z powodu kontuzji, a w spotkaniu z Austrią był obecny na murawie przez zaledwie 30 ostatnich minut.

Zawodnik, który w sierpniu skończy 36 lat, został zapytany podczas konferencji o swoje dalsze plany. Piłkarz powiedział wprost, że mecz z Francją nie będzie jego ostatnim występem w reprezentacji.

Zdaje sobie sprawę, że zaraz skończę 36 lat (21 sierpnia - przyp. red.). Wiele osób zastanawia się, ile jeszcze będę grać w piłkę, ale ja osobiście wciąż mam ogień w sobie. Na pewno nikt z zewnątrz nie wpłynie na moją decyzję. Tylko ja i moja rodzina o tym zdecydujemy. Być może któregoś dnia, gdy wstanę, powiem sobie, że już czas o tym pomyśleć. Ale jeszcze nie

– powiedział, cytowany przez portal Upday.

Mecz Polska-Francja rozpocznie się we wtorek o godz. 18:00. Spotkanie będzie można oglądać na antenach TVP1 oraz TVP Sport.

Oceń ten artykuł 0 1