Ku pamięci pradziadka
W tym roku zmarł małżonek królowej Elżbiety II, Filip książę Edynburga. Choć oczywiście był arystokratą, to dla rodziny był mężem, ojcem, kochającym dziadkiem i pradziadkiem - w przypadku George`a. Dość swobodnie ubrany solenizant siedzi na masce pojazdu, konkretniej zielonego Land Rovera. Wydawać by się mogło, że to nieistotne. Jednak Land Rover Defender był ulubionym samochodem księcia Filipa. Odpowiednio zmieniona wersja tegoż samochodu wiozła na pogrzebie trumnę zmarłego męża królowej. Książę Edynburga od zawsze jeździł terenowymi Land Roverami. Do tego stopnia uwielbiał tę markę, że już 40 lat temu „dostały one” royal warrant. Jest to dokument, który poświadcza, że ten konkretny podmiot gospodarczy jest regularnym dostawcą dobór, świadczy regularnie usługi brytyjskiej rodzinie królewskiej.
Mały George już nie taki mały
Jego życie od początku śledzą miliony ludzi na całym świecie. Książę przyszedł na świat w Szpitalu Świętej Marii w londyńskiej dzielnicy Paddington 22 lipca 2013 roku. W tym samym szpitalu księżna Diana urodziła jego ojca Williama. Chłopcu nadano imiona: George Alexander Louis (Jerzy Aleksander Ludwik). Swoją pierwszą oficjalną podróż odbył z rodzicami do Nowej Zelandii i Australii – miał zaledwie 9 miesięcy, a już podbił serca ludzi na całym świecie.
Ciekawy strój, jak na spotkanie z prezydentem
W 2016 roku spotkał się z prezydentem USA Barackiem Obamą. Gdy chłopiec się urodził, otrzymał w prezencie od polityka konia na biegunach.
Książę George pojawił się na naszym spotkaniu w szlafroku…to wyraźne naruszenie protokołu.
– żartował wówczas Obama.
Wraz z siostrą Charlotte towarzyszył rodzicom podczas wizyt dyplomatycznych w Polsce i w Niemczech w 2017 roku. W 2020 r. książę George wspólnie z rodzeństwem Charlotte i Louisem wystąpił w internetowym filmie, oklaskując ludzi pracujących podczas pandemii. A ostatnio sławę zdobył na Euro 2020 jako najlepszy kibic świata.
Czas dłuższych zmian
Zastanawiało was, dlaczego praktycznie zawsze widzimy George`a w krótkich spodniach? Zgodnie z pochodzącą z XVI wieku tradycją, członkowie arystokracji w pierwszych latach życia muszą nosić krótkie spodenki. Kończąc 8 lat, George będzie mógł nareszcie w majestacie prawa, ubrać długie spodnie.
Autor: Judyta Nowak