Lew jest tak słaby, że nie ma siły jeść. Oburzenie internautów sięga zenitu [WIDEO]

Po dawnym królu zwierząt zostały tylko wspomnienia. Dziś lew o imieniu Ala przypomina chodzący szkielet. Ledwo porusza się po swoim wybiegu. Odwiedzający ogród zoologiczny turyści nie mogą powstrzymać łez.

Nagranie wygłodzonego lwa zbulwersowało internautów

Nagranie pochodzące z zoo Jinniu Lake Safari Park w Nanjing (Chiny) opublikował jeden ze zwiedzających ogród zoologiczny w chińskim serwisie społecznościowym Douyin (odpowiedniku TikToka). W komentarzach zawrzało. Ludzie nie mogą pogodzić się z cierpieniem zwierzęcia. Oburzeni, zażądali wyjaśnień od władz placówki.

Przedstawiciele zoo Jinniu Lake Safari Park twierdzą, że zwierzę jest już bardzo stare. Z powodu wieku Ala ma mieć problemy z żuciem i połykaniem. Według nich król zwierząt ma 25 lat, co odpowiadać ma 80-ciu latom człowieka. Niedożywiony lew dosłownie słania się na nogach. Urzędnicy zaprzeczają, że zwierzę jest głodzone. Podobno opiekunowie karmią go specjalnie przygotowywaną mieszanką płynnego białka. W menu seniora mają też znajdować się drobne kawałki mięsa. Jego stan zdrowia, według władz zoo, monitoruje lekarz weterynarii. Na co dzień „najsmutniejszy lew świata” mieszka w prywatnej klatce, a na wybieg wychodzi tylko rano i wieczorem.

Jak długo żyje lew?

Na wolności samce lwów żyją 8-10 lat. Samice o 5-6 lat dłużej. Wyjątkiem są osobniki z Parku Serengeti. Tam posiadacze bujnej grzywy z osiągają wiek w 15–16 lat, a ich partnerki nawet 18. W niewoli samce umierając, mają 13 lat. Od lat 50. XX wieku populacja lwów afrykańskich zmniejszyła się o połowę. Szacuje się, że dziś żyje tam mniej niż 21 tysięcy tych zwierząt.

Atak zebry w Ohio. Zwierzę prawie odgryzło mężczyźnie rękę [WIDEO]
Do nietypowego, ale bardzo krwawego wypadku doszło w stanie Ohio. Zgodnie z informacjami podanymi przez portal mirror.co.uk, zebra zaatakowała 72-letniego mężczyznę, który przez ugryzienie niemal stracił...

Oceń ten artykuł 0 0