hity na MAXXa
hity na MAXXa

Lufthansa rezygnuje ze zwrotu "Panie i Panowie". Zmiana ma zwiększyć komfort podróży dla osób niebinarnych

Lufthansa podjęła decyzję o rezygnacji ze zwrotu „Panie i Panowie”. Linia lotnicza argumentuje, że wprowadzona zmiana ma wpłynąć na lepszy komfort podróży dla osób, które nie identyfikują się z żadną płcią. Aktualizacja zasad dotyczących komunikacji ma objąć także system zakupu biletów. Lufthansa umożliwi bowiem wybór trzeciej płci na bilecie.

Lufthansa rezygnuje ze zwrotu "Panie i Panowie”

Lufthansa Group ogłosiła niedawno zmianę w komunikacji ze swoimi pasażerami. Okazuje się, że podróżujący na pokładzie samolotu tej linii lotniczej nie usłyszą już zwrotów nacechowanych płciowo, czyli słynnego „Panie i Panowie”. Pasażerowie na pokładzie samolotu w zamian usłyszą „drodzy goście” lub „dzień dobry” i „dobry wieczór”. W podobny sposób z podróżnymi ma się także komunikować załoga statku powietrznego.

Zmiany podyktowane są zapewnieniem większego komfortu dla osób niebinarnych, czyli nieidentyfikujących się z żadną płcią. Lufthansa chce, aby każdy pasażer na pokładzie ich samolotu czuł się dobrze. Dlatego do internetowego systemu kupowania biletów została dodana opcja wyboru trzeciej płci, taki zaimek będzie też widniał na zakupionej wejściówce na pokład. Lufthansa Group podczas rejsu nie chce skupiać się na płci, co ma zapewnić lepsze doświadczenia w podróży osobom, które nie identyfikują się jako mężczyzna lub kobieta.

To nie pierwsza linia lotnicza, która wprowadziła tę zmianę

Zmiana w komunikacji z klientami, wprowadza przez Lufthansę Group, ma być realizowana stopniowo. Na początku zostanie wprowadzona w kilku liniach lotniczych należących do grupy. Aktualizacja zasad komunikacyjnych przedsiębiorstwa ma dotyczyć zarówno Lufthansy, Swiss International Air Lines, Austrian Airlines, Brussels Airlines, jak i Eurowings.

Zaproponowana przez Lufthansę zmiana w komunikacji z klientami nie jest nowością na rynku lotniczym. W październiku zeszłego roku na podobną zmianę zdecydowały się japońskie linie lotnicze. W tym przypadku zwrot „Panie i Panowie” został zastąpiony przez wyrażenia zgodne z aktualną porą dnia, np. „dzień dobry” lub „dobry wieczór”.

Czytaj także:

Samolot LOT zderzył się dwukrotnie z ptakiem. Maszyna musiała lądować awaryjnie
Tę podróż pasażerowie samolotu LOT z pewnością zapamiętają na długo. Maszyna będąca w powietrzu dwa razy zderzyła się z ptakiem, za każdym razem samolot musiał awaryjnie lądować. Za drugim razem uszkodzenia były na tyle poważne, że konieczne było...

Seniorka chciała wysadzić samolot? "Oprócz bomby nie mam nic"
Wakacyjny wyjazd dla 71-letniej kobiety skończył się, zanim w ogóle się zaczął. Seniorka chciała polecieć na wakacje do Chorwacji, ale kilkoma słowami postawiła na nogi wszystkie służby portu lotniczego. "Oprócz bomby nie mam nic" -...

Awantura w samolocie. Pasażerka nie chciała założyć maseczki i zaatakowała podróżujących
Obowiązkowe maseczki w środkach transportu zbiorowego od dłuższego czasu są normą, jednak nadal niektórzy się przeciw niej buntują. Na pokładzie samolotu linii Ryanair doszło do awantury. Jedna z pasażerek nie zamierzała założyć maseczki, a później...

Oceń ten artykuł 0 0