Magda ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" dodała nowe zdjęcie, a internauci pytają o Krzyśka! Odpowiedź może zaskoczyć [FOTO]

Widzowie, którzy mają dostęp do platformy Player.pl wiedzą już, jakie decyzje podjęli bohaterowie "Ślubu od pierwszego wejrzenia". W telewizji finałowy odcinek zostanie wyemitowany 21 listopada. Magdalena Białas jest jedną z uczestniczek 9. edycji eksperymentu, w którym została żoną Krzysztofa z Przemyśla. Tymczasem pod jej najnowszym zdjęciem jeden z fanów dopytuje: "Gdzie jest Krzysiu? Wielka miłość w programie a teraz co"?

Magda ze "Ślubu od pierwszego wejrzenia" na Instagramie

Magdalena Białas zyskała popularność i rozpoznawalność dzięki udziałowi w programie TVN. Widzowie poznali ją jesienią tego roku - wówczas rozpoczęto emisję 9. edycji eksperymentu społecznego "Ślub od pierwszego wejrzenia". W ramach formatu trzy ekspertki - Julitta Dębska, Zuzanna Butryn i Hanna Kąkol - zdecydowały, że 25-latka z Dębicy powinna - na podstawie rozmów i badań - stworzyć udany związek z 33-letnim Krzysztofem z Przemyśla. Jak potoczą się ich dalsze losy? Czy pojawi się między nimi trwałe uczucie? Czas pokaże. 

Tymczasem fani projektu chętnie odwiedzają instagramowe konto psycholożki z Podkarpacia. Magda dodała zdjęcie, pod którym pojawił się komentarz niecierpliwego widza:

Gdzie jest Krzysiu? Wielka miłość w programie a teraz co?

25-latka nie pozostawiła tego bez odpowiedzi, pisząc;

Ten post służy psychologii, a nie Krzyśkowi

W najnowszym wpisie bohaterka "ŚOPW" poruszyła temat depresji. Publikacja wzbudziła wiele emocji wśród internautów.

Bohaterka telewizyjnego eksperymentu o depresji

Magdalena Białas łączy swoją zawodową przyszłość z psychologią. Widzowie "Ślubu od pierwszego wejrzenia" poznali ją, gdy pracowała w charakterze interwentki kryzysowej. 25-latka wykorzystuje swoją popularność i instagramowe zasięgi, by przybliżać internautom istotne społecznie tematy. Ostatnio postanowiła opublikować wpis o depresji

Być może, gdy to czytasz, ktoś walczy z tym, żeby wstać z łóżka, pójść do toalety lub wyciągnąć pranie z pralki po dwóch dniach

- rozpoczęła swoją wypowiedź i kontynuowała -

Pierwszym pytaniem, które należy zadać to: dlaczego akurat tę osobę dotknęło zaburzenie depresyjne?

Magda w kilku zdaniach wytłumaczyła kwestie, o których wiele osób może nie wiedzieć. Nie wszyscy rozumieją, czym jest depresja, z czym się wiąże i z czego może wynikać:

Pierwszym kubeczkiem życiowym jest to, z czym się rodzimy. Czyli co?
Czynniki osobowościowe, które tworzą zespół naszych cech. Mogą być to neurotyczność, nadmierny perfekcjonizm, nadmierna potrzeba osiągnięć, wysoki lęk, pesymistyczna lub optymistyczna orientacja życiowa, czyli dobre/ złe myślenie o tym co nas spotyka.

Drugim kubeczkiem życiowym nazywam nasze postrzeganie siebie, świata i przyszłości . Im gorzej myślimy w tych trzech kategoriach, tym gorzej będzie uporać się z przeżywaniem świata. Tu należy również zależność emocjonalna od innych ludzi, która może być efektem braku wyrażenia swojej złości i frustracji względem nich. Ważnym aspektem jest styl radzenia sobie z stresem oraz sposób przeżywania porażek, poczucie sensowności życia, zrozumiałości i przewidywalności, czyli poczucie konferencji.

Trzecim kubeczkiem życiowym jest to, co przynosi nam otoczenie. Rozstania, żałoby, traumy, coś co wpływa na nasze doświadczenie

25-latka zaznaczyła, że przyczyn depresji może być więcej i każdy przypadek jest zupełnie inny. Zwróciła też uwagę na to, jakie mogą być skutki i objawy tej choroby:

Wyobraź sobie, że ktoś z nas mógł zebrać po parę przyczyn z każdego kubeczka.
Robi się trudno, prawda? Wtedy organizm może przekroczyć, stan podgorączkowy radzenia sobie ze sobą.

Jak to przekroczenie często wygląda?

Bezsenność, pobudzenie lub zahamowanie psychoruchowe, smutek, drażliwość, lęk, bóle ciała, problemy z snem, zaniedbywanie się, zaburzenia pamięci i koncentracji, nieuzasadnione poczucie winy, pesymistyczne myślenie, obniżenie nastroju, problemy z wagą ciała, zmęczenie, utrata zainteresowań i przyjemności z tego, co nas cieszyło, myśli o śmierci, samobójstwie.

Na koniec bohaterka "Ślubu od pierwszego wejrzenia" dodała, że Światowa Organizacja Zdrowia podała dane, że do 2030 roku, depresja może być pierwszą, najczęściej diagnozowaną chorobą na świecie.


Ważne telefony antydepresyjne

Antydepresyjny Telefon Forum Przeciw Depresji 
tel. 22 594 91 00
(czynny w każdą środę – czwartek od 17.00 do 19.00)
koszt połączenia jak na numer stacjonarny
wg taryfy Twojego operatora telefonicznego

Telefon zaufania dla osób dorosłych w kryzysie emocjonalnym
tel. 116 123
(poniedziałek-piątek od 14:00-22:00, połączenie bezpłatne)

Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
tel. 116 111
(czynny 7 dni w tygodniu, 24 h na dobę)

ITAKA – Antydepresyjny telefon zaufania
tel. 22 484 88 01
Czynny od poniedziałku do piątku od 15:00 do 20:00

ITAKA – Telefon Zaufania Młodych
tel. 22 484 88 04
Dyżury psychologów od poniedziałku do soboty, od 12:00 do 20:00


Autor: Katarzyna Solecka

Komentarze