Mikołaj Roznerski i anoreksja. Aktor szczerze opowiedział o walce z chorobą

Mikołaj Roznerski udzielił szczerego wywiadu, w którym opowiedział o swojej walce z anoreksją. Aktor wyznał, jak radził sobie z podstępną chorobą.

Mikołaj Roznerski w filmach i serialach

Mikołaj Roznerski to aktor uwielbiany przez widzów. Filmy i seriale, w których zagrał przystojny gwiazdor, to m.in. „Fighter”, „7 rzeczy, których nie wiecie o facetach”, „Poskromienie złośnicy”, „Asymetria” i wiele innych. Dla fanów „M jak miłość” to przede wszystkim Marcin Chodakowski. Co wydarzy się w życiu przystojnego detektywa w kolejnym sezonie „Emki”? Tego dowiemy się po wakacjach, kiedy serial wróci do TVP 2 po przerwie w emisji.

Mikołaj Roznerski bardzo ceni sobie kontakt z widzami. Ci pokochali go nie tylko za talent, ale też za empatię oraz za otwartość i szczerość. Sam 40-latek raczej chroni swoją prywatność. Wiadomo, że jest ojcem nastoletniego Antoniego. To owoc miłości aktora i jego byłej partnerki: Marty Juras. Przez pewien czas Roznerski był związany także z Adrianą Kalską.

Mikołaj Roznerski w najnowszym wywiadzie otworzył się na temat osobistych przeżyć. W rozmowie z Mateuszem Hładkim dla „Dzień dobry TVN” gwiazdor wspomniał m.in. o swojej walce z anoreksją.

Mikołaj Roznerski i choroba

Swego czasu Mikołaj Roznerski wyznał w programie Marzeny Rogalskiej, że – jako nastolatek – zmagał się z problemami dotyczącymi odżywiania. Teraz – we wspomnianym wywiadzie dla „DDTVN” – aktor raz jeszcze poruszył ten temat, powołując się na wydarzenia z przeszłości. Okazało się, iż problemy zdrowotne były związane m.in. z trudnymi doświadczeniami w życiu rodzinnym. Mikołaj Roznerski – jako trzynastolatek – musiał poradzić sobie z rozwodem rodziców. To przełożyło się na wystąpienie anoreksji, która doprowadziła aktora do pobytu na oddziale zamkniętym:

(…) W dalszym ciągu jest to trudny dla mnie temat (…). Pamiętam, wtedy była premiera „Titanica”. Poszedłem na tę premierę, ale wracałem już karetką, ponieważ zemdlałem (…). Myślałem, że jestem kompletnie zdrowy i zupełnie niepotrzebne jest to, że tutaj jestem, ponieważ uważałem, że wszystko ze mną ok. Widziałem siebie cały czas innego w lustrze niż moi bliscy czy lekarze. Najmniej ważyłem niecałe 40 kg przy 170 cm wzrostu. Miałem 15 czy 20 kg niedowagi. Wegetowałem. Początek tej terapii jest bardzo trudny, bo kombinujesz, jak nie zjeść, jak pokazać wszystkim, że jesteś zdrowy, że jesz, a nie jesz (…).

Na szczęście aktor – otrzymując wsparcie od bliskich i od lekarzy – znalazł w sobie siłę do tego, by pokonać chorobę:

(…) Po roku takiej ciężkiej terapii pojechałem do rodzinnego domu na przepustkę i tata zadał mi takie pytanie: "synek, ile ty jeszcze będziesz w tym szpitalu?". Chciałem wrócić, bo było lato, wszystko było zielone i powoli narodziła się we mnie chęć życia. Powoli wracałem do zdrowia i jestem dzisiaj (…).

Mikołaj Roznerski nie tylko dzieli się swoją historią z innymi, ale chce nieść pomoc. 40-letni artysta aktywnie działa m.in. w stowarzyszeniu „Pod skrzydłem anioła”, a także w fundacji „Drzewo życia”.

Mikołaj Roznerski zwrócił się do fanów "M jak miłość". "Dziękuję wszystkim"
Mikołaj Roznerski opublikował na Instagramie fragment ostatniego odcinka "M jak miłość" przed wakacjami. Do nagrania dodał krótki komentarz, w którym zwrócił się bezpośrednio do fanów serialu. Aktor zamieścił m.in. słowa...

Oceń ten artykuł 10 2

Ogólna ocena Mikołaj Roznerski i anoreksja. Aktor szczerze opowiedział o walce z chorobą to: 83% / 100%, uzyskana z: 12 głosów.