hity na MAXXa
hity na MAXXa

Powstaje ekranizacja powieści Agathy Christie. W obsadzie Helena Bonham Carter

Trwają prace nad trzecią częścią filmu z serii "Na noże". Teraz okazuje się, że serwis streamingowy Netflix szykuje kolejny kryminał dla swoich subskrybentów. Będzie to ekranizacja powieści Agathy Christie. W produkcji zobaczymy m.in. Helenę Bonham Carter.

QubixStudio/Shutterstock
QubixStudio/Shutterstock

Powieść Agathy Christie zostanie zekranizowana

Nowa produkcja Netflixa nosi tytuł „The Seven Dials Mystery”. Będzie ona inspirowana powieścią Agathy Christie z 1929 roku. W Polsce książka została wydana pod tytułem „Tajemnica Siedmiu Zegarów”.

„The Seven Dials Mystery” rozgrywać się będzie w 1925 roku. W jednym z bogatych domostw trwa impreza. W jej trakcie pozornie niegroźny żart prowadzi do koszmarnych konsekwencji. Dociekliwa Lady Brent postanawia odkryć, co tak naprawdę się stało. Nie zdaje sobie jednak sprawy, że ta decyzja sprawi, że jej życie już nigdy nie będzie wyglądać tak samo.

"The Seven Dials Mystery: obsada kryminału od Netflixa

Poznaliśmy od razu również obsadę filmu na podstawie książki Agathy Christie. Kogo zobaczymy w produkcji Netflixa? Jak podaje portal Filmweb Lady Eileen Brent zagra Mia McKenna-Bruce. To aktorka znana m.in. z „Perswacje”, „Kindling” czy „Akademia wampirów”.

W roli Lady Caterham wystąpi Helena Bonham Carter. Gwiazda ma na swoim koncie wiele kultowych już ról, takich, jak: Bellatrix Lestrange w serii o Harrym Potterze, Królowa Kier w „Alicji w Krainie Czarów” czy Pani Lovett z „Sweeney Todd: Demoniczny golibroda z Fleet Street”. Natomiast główną postać męską, nadinspektora Battle, zagra Martin Freeman. Widzowie mogą go znać z serialu „Sherlock” czy filmów: „Hobbit: Niezwykła podróż” i „Czarna Pantera”.

Za film odpowiada były showrunner „Doktora Who” i scenarzysta „Broadchurch” Chris Chibnall. Kiedy premiera „Tajemnicy Siedmiu Zegarów”? Serwis streamingowy Netflix nie ujawnił jeszcze dokładnej daty. Pozostaje nam czekać na oficjalne informacje.

Oceń ten artykuł 0 0