hity na MAXXa
hity na MAXXa

Pozbądź się muszek owocówek jednym ruchem! Sprawdź, jak to zrobić!

Lato to czas, kiedy nasze kuchnie pachną świeżymi owocami, ale niestety przyciągają one nieproszonych gości - muszki owocówki. Jak sobie z nimi poradzić, nie sięgając po chemiczne środki? Oto prosty sposób, który przywróci spokój w twojej kuchni.

Muszki owocówki, fot. Shutterstock
Muszki owocówki, fot. Shutterstock

1. Ocet jabłkowy z kroplą płynu do naczyń

Ocet jabłkowy to prawdziwy magnes na muszki owocówki. Wystarczy wlać do małego naczynia ocet jabłkowy i dodać kroplę płynu do naczyń. Płyn do naczyń zmniejsza napięcie powierzchniowe octu, dzięki czemu muszki, które próbują na nim usiąść, toną w cieczy. To prosta, tania i skuteczna metoda, która pozwala na szybkie pozbycie się owadów.

2. Dojrzały owoc w torebce foliowej

Jeśli nie masz pod ręką octu, równie skuteczny może być dojrzały owoc, na przykład banan lub jabłko. Wystarczy umieścić owoc w torebce foliowej, a następnie pozostawić ją lekko otwartą na blacie. Muszki zwabione zapachem owocu wejdą do torebki, jednak wydostanie się z niej, będzie już znacznie trudniejsze. Po kilku godzinach możesz szczelnie zamknąć torebkę i wyrzucić ją razem z niechcianymi gośćmi.

3. Woda z sokiem cytrynowym i miodem

Jeśli chcesz uniknąć zapachu octu, możesz spróbować innej mikstury. Wymieszaj wodę z sokiem z cytryny i miodem. Sok cytrynowy przyciąga muszki, a miód sprawia, że ciecz stanie się lepką pułapką, z której owady nie będą w stanie się wydostać.

Jak zapobiegać pojawieniu się muszek owocówek?

Oprócz stosowania powyższych pułapek warto pamiętać o kilku zasadach, które pomogą zminimalizować ryzyko pojawienia się muszek owocówek w Twojej kuchni:

Przechowuj owoce i warzywa w lodówce – chłód spowalnia proces dojrzewania owoców, a tym samym ogranicza ich atrakcyjność dla muszek.
Często wynoś śmieci – zwłaszcza latem, kiedy odpady organiczne szybko zaczynają wydzielać zapachy, które przyciągają owady.
Czyszczenie zlewów i odpływów – resztki jedzenia mogą zalegać w odpływach, stanowiąc idealne miejsce do rozwoju muszek.

Przedawkowanie tej witaminy grozi udarem? Zaskakujące wyniki badań
Miliony pacjentów zaşywają witaminę B3, wierząc w jej korzystne działanie na poziom cholesterolu. Najnowsze badania z Cleveland Clinic rzucają jednak nowe światło na jej suplementowanie. Czy niacyna moşe być niebezpieczna?

Oceń ten artykuł 0 0