hity na MAXXa
hity na MAXXa

Przeziębienie? Taką herbatę możesz mieć jak za darmo, a szybko postawi cię na nogi

Jak pomóc organizmowi w walce z przeziębieniem? Oprócz leków, warto wesprzeć się naturalnymi sposobami. Czy wiedzieliście, że herbata dostępna za grosze może zdziałać cuda?

fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

Lecznicza herbata za grosze

Na rynku dostępnych jest wiele leczniczych herbat, jednak jeśli chodzi o taką na przeziębienie, jesteśmy w stanie przygotować ją samodzielnie. Co więcej, zapłacimy za nią grosze! Wystarczy, że sięgniemy po dobrą, klasyczną czarną herbatę i... cebulę. Warzywo kroimy w kostkę, zalewamy 200 ml naparu i parzymy przez 15 minut. Do smaku możesz doprawić sokiem z cytryny i miodem. Później wystarczy wypić. Ten domowy sposób na przeziębienie był znany jeszcze przez nasze babcie. Dlaczego taka herbata z cebulą jest świetnym wsparciem dla organizmu w walce z chorobą? Wyjaśniamy!

Herbata z cebulą na przeziębienie

Dlaczego herbata z cebulą może pomóc w przypadku przeziębienia? Trzeba wiedzieć, że to warzywo ma mnóstwo prozdrowotnych właściwości. Zawiera związki siarkowe, w tym allicynę, które odpowiadają za działanie przeciwwirusowe i przeciwbakteryjne, zwalczają też drobnoustroje chorobotwórcze. Dodatkowo bogactwo witaminy C i przeciwutleniaczy wspiera odporność. Napar z cebuli pomoże też w przypadku infekcji gardła, napadów kaszlu i podrażnienia błon śluzowych. Ułatwia też odkrztuszanie, rozrzedzając śluz w drogach oddechowych.

Nie wszyscy jednak przepadają za smakiem cebuli. Taki napar można doprawić chociażby sokiem z cytryny, miodem, imbirem czy kurkumą. Nie tylko będzie smaczniejszy, ale i zdrowszy, bo wymienione składniki również uchodzą za świetne wsparcie dla zdrowia organizmu.
Pamiętaj, że domowe sposoby mogą być świetne jako profilaktyka lub wspomaganie, ale nie zastąpią leczenia medycznego. W przypadku groźniejszych objawów, skontaktuj się z lekarzem.

Oto najskuteczniejsze „naturalne antybiotyki”. Wszystkie masz w kuchni
Antybiotyki to leki, które stosuje się przy infekcjach bakteryjnych organizmu. Mają jednak skutki uboczne, co jest głównym powodem, dla którego nie powinno się przepisywać ich często. Warto znać naturalne odpowiedniki tych substancji. W...

Oceń ten artykuł 0 0