hity na MAXXa
hity na MAXXa

Taylor Swift kontra producent muzyczny. Konflikt zostanie ukazany w dokumencie

Warner Bros. ukaże w serialu głośny konflikt pomiędzy Taylor Swift a Scooterem Braunem. W czerwcu na platformie Discovery+ zadebiutuje dokument pt. "Taylor Swift vs Scooter Braun: Bad Blood", który obiecuje rzucić nowe światło na tę złożoną sprawę.

Taylor Swift, fot. Rex Features/East News
Taylor Swift, fot. Rex Features/East News

Produkcja ta dołączy do serii dokumentów, analizujących kontrowersje wokół znanych osobistości, takich jak Johnny Depp i Amber Heard czy Kim Kardashian i Kanye West.

Dokument ma przedstawić dwie strony konfliktu

Serial dokumentalny "Taylor Swift vs Scooter Braun: Bad Blood" ma na celu przedstawienie konfliktu między popularną piosenkarką a znanym menadżerem muzycznym. Jak podaje portal "Deadline", cała historia zostanie przedstawiona w dwóch odcinkach – pierwszy z nich pokaże perspektywę Taylor Swift, drugi zaś Scootera Brauna.

Taylor Swift twierdzi, że sprzedaż jej muzyki odbywała się bez jej wiedzy i zgody, co pozbawiło ją możliwości odkupienia praw do własnych utworów. Z kolei Scooter Braun odpiera te zarzuty, argumentując, że to Swift odmówiła negocjacji i użyła swoich fanów do ataku na jego osobę.

Spór Taylor Swift ze Scooterem Braunem o własność jej muzyki wybuchł w świadomości opinii publicznej, przenosząc prawo kontraktowe z sal konferencyjnych do mediów społecznościowych

– mówi Charlotte Reid z Warner Bros. Discovery, podkreślając, jak ważna i interesująca jest ta historia.

Serial ma nie tylko przedstawić kulisy konfliktu, ale również zgłębić tematykę praw muzycznych, zmian w dynamice płci w branży muzycznej oraz wpływ fandomu na przebieg takich sporów.

Premiera serialu już w czerwcu

Premiera obu odcinków "Taylor Swift vs Scooter Braun: Bad Blood" zaplanowana jest na czerwiec na platformie streamingowej Discovery+. Twórcy obiecują, że widzowie otrzymają nie tylko pełen obraz konfliktu, ale i wartościowy wykład na temat praw muzycznych, z udziałem ekspertów prawnych, dziennikarzy i osób z bliskiego otoczenia obu stron konfliktu.

Serial ten z pewnością przyciągnie uwagę nie tylko fanów Taylor Swift i obserwatorów branży muzycznej, ale też wszystkich zainteresowanych mechanizmami działania współczesnego show-biznesu.

Kim Kardashian traci obserwujących na Instagramie. Wszystko przez Taylor Swift!
Kim Kardashian musi mierzyć się ze spadkiem popularności na Instagramie. To wszystko za sprawą Taylor Swift i jej najnowszego albumu. A konkretnie - przez jedną z piosenek, w której wokalistka podobno nawiązuje do konfliktu z celebrytką.

Oceń ten artykuł 0 0