Zaskakujące wyznanie Michała Szpaka. "Z chęcią wybiorę się na Eurowizję po raz kolejny"

Michał Szpak jeszcze raz na Eurowizji? Artysta w wywiadzie wspomniał, że bardzo chętnie reprezentowałby Polskę ponownie. Wskazał nawet, który z jego najnowszych utworów miałby szansę zaistnieć w konkursie.

Michał Szpak wraca na Eurowizję?

24 listopada 2023 premierę miał "Nadwiślański mrok", czyli trzeci album studyjny Michała Szpaka. Z tej okazji wokalista udzielił wywiadu na kanale premierowymusic. Padło pytanie o to, czy jego występ w 2016 roku nie sprawił, że jest kojarzony wyłącznie z muzyką popularną. Artysta nie widzi w tym problemu i przypomina, że wynik na Eurowizji traktuje jak ogromny sukces:

Z jednej strony, oczywiście, przypiął mi łatkę, ale to nie jest zła łatka. Nie mam się czego wstydzić, mając na swoim koncie trzecie miejsce publiczności Europy. Absolutnie jestem z tego dumny.

W wywiadzie Michał powiedział wprost, że jest gotowy na ponowne wystąpienie na eurowizyjnej scenie:

Co więcej, jestem w stanie nawet zaryzykować, że z chęcią wybiorę się na Eurowizję po raz kolejny. To są emocje, które naprawdę sięgają zenitu i które warto są takiego poświęcenia. Wydaje mi się, że fajnym procesem jest to, żeby zdzierać te łatki.

Artysta wskazał, że "Bondage", czyli utwór z najnowszej płyty, mógłby sprawdzić się na Eurowizji jako zupełnie nowa odsłona Michała Szpaka. Nie zdradził jednak, kiedy byłby gotowy wystartować w ewentualnych preselekcjach.

Michał Szpak – sukces na Eurowizji

Michał Szpak 5 marca 2016 roku wystąpił w preselekcjach do 61. Konkursu Piosenki Eurowizji i zwyciężył, dzięki czemu mógł reprezentować Polskę na scenie w Sztokholmie. Jego propozycja "Color of Yor Life" cieszyła się dużym zainteresowaniem i to jeszcze przed koncertem. Po spodziewanym awansie do finału, Michał odniósł wielki sukces – co prawda zakończył zmagania na ósmym miejscu, jednocześnie jednak zajął trzecie miejsce w głosowaniu telewidzów. Wywołało to niesmak u wielu osób, bo dysproporcja była ogromna – 8 punktów od jurorów i 229 od fanów.

61. Konkurs Piosenki Eurowizji w Sztokholmie zwyciężyła Jamala, reprezentantka Ukrainy, która wykonała utwór "1944":

Sylwia Grzeszczak na Eurowizji? Już tego nie kryje! Podzieliła się fenomenalną wieścią
Fani od lat marzą, by zobaczyć Sylwię Grzeszczak na Eurowizji. Ich marzenie spełni się w końcu w przyszłym roku? Artystka zabrała głos i napisała wprost, co sądzi o pomyśle wystąpienia na eurowizyjnej scenie.

Oceń ten artykuł 0 0