hity na MAXXa
hity na MAXXa

Zupki instant tak ostre, że aż niebezpieczne. Dania wycofuje "Buldaki"

"Buldaki" to popularne zupki instant, które bardzo lubią np. twórcy internetowi. Youtuberzy chętnie wykorzystują ostre dania, by testować wytrzymałość swojego organizmu. Niektórzy uważają jednak, że produkty są aż niebezpiecznie ostre. W Danii właśnie ogłoszono, że "Buldaki" muszą zniknąć ze sklepów.

fot. YouTube/CupofTJ
fot. YouTube/CupofTJ

Koreańskie dania instant „Buldak” 

Zupki chińskie „Buldak” to popularne koreańskie danie instant, produkowane przez firmę Samyang. Zupki rozprowadzane są na cały świat, w tym do Polski. „Buldaki”, ze względu na wysoki stopień ostrości, często wykorzystywane są przez osoby, które tworzą materiały w internecie. Podczas różnego rodzaju wyzwań youtuberzy sprawdzają, czy są w stanie zjeść daną zupkę.

Teraz jednak nie wiadomo, czy produkt wkrótce nie zniknie ze sklepowych półek. Takie rozporządzenie wydała już Dania.

Dania wycofuje ostre zupki

Duńska agencja ds. żywności wystosowała ostatnio rozporzadzenie, zgodnie z którym sklepy powinny wycofać „Buldaki”. Zwrócono się również do klientów, ostrzegając ich, że spożycie zupki „stwarza ryzyko ostrego zatrucia u konsumenta”. Agencja zasugerowała, by w przypadku zakupienia produktów marki Samyang pozbyć się ich lub zwrócić je do sklepu. Działania te związane są z wysoką zawartością kapsaicyny – jest to substancja odpowiadająca za ostry smak papryczki chili i wywołująca uczucie pieczenia po spożyciu.

Na liście wycofanych produktów marki znalazły się trzy smaki: Buldak 3X Spicy & Hot Chicken, 2X spicy & Hot Chicken oraz Hot Chicken Stew.

Firma Samyang szybko zareagowała na komunikat. W oświadczeniu przekazano, że pierwszy raz spotkali się z takimi działaniami. Producent podkreślił, że zupki wycofano nie ze względu na ich jakość, a skalę ostrości. Firma zapewniła, że przyjrzy się obowiązującym w Danii przepisom, by podjąć odpowiednie i zgodne z prawem kroki. 

Oceń ten artykuł 1 1

Ogólna ocena Zupki instant tak ostre, że aż niebezpieczne. Dania wycofuje "Buldaki" to: 50% / 100%, uzyskana z: 2 głosów.