Festiwal Fantastyki Pyrkon 2024 już w czerwcu!

Pyrkon jest jednym z największych festiwali fantastyki w Europie, który co roku przyciąga do Poznania dziesiątki tysięcy osób. Jego XXII edycja odbędzie się w dniach 14-16 czerwca 2024 roku na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Festiwal Fantastyki Pyrkon 2024 już w czerwcu!

To wydarzenie, na którym każdy miłośnik gier, filmów, seriali, anime, literatury i popkultury znajdzie coś dla siebie. To trzy dni nieprzerwanej zabawy, wypełnione niemal 2000 punktów programu – prelekcjami, panelami dyskusyjnymi z zaproszonymi gośćmi, wystawami, grami i koncertami. Ważnym elementem imprezy jest także Maskarada – prestiżowy konkurs cosplay, będący eliminacjami do European Cosplay Gathering.  

Na Pyrkonie można spotkać znanych pisarzy, aktorów i innych twórców fantastyki. Odwiedzili go między innymi: Felicia Day, Graham Masterton, Jarosław Grzędowicz, Stan Sakai, Mark Rein-Hagen, Tom Wlaschiha czy dr. Tomasz Rożek. W 2024 roku gośćmi festiwalu będą Miranda Otto (Władca pierścieni, Chilling Adventures of Sabrina), Clive Standen (Wikingowie), prof. Andrzej Dragan, Siri Pettersen (trylogia Krucze pierścienie), japoński zespół BURNOUT SYNDROMES i wielu innych.