hity na MAXXa
hity na MAXXa

Co dostrzegasz na rysunku? Widzisz starą czy młodą kobietę? Sprawdź, co to mówi o tobie [TEST]

Spójrz na ilustrację. Co twój mózg rejestruje od razu? Może widzisz czarownicę, a może damę? Lubiana tiktokerka Mia_Yilin jest pewna, że to, co zobaczysz od razu, mówi wiele o twojej osobowości.

Iluzoryczny obrazek znany od lat

Ciekawa, iluzoryczna ilustracja przedstawiająca, w zależności od pierwszych skojarzeń człowieka, staruszkę lub młodą, elegancką kobietę liczy sobie ponad sto lat. Pierwszy raz ten obrazek pojawił się w 1888 roku na niemieckiej pocztówce. Jednak popularność zyskał dzięki brytyjskiemu rysownikowi Williamowi Ely Hillowi, który zaadaptował obraz i opublikował iluzję pod tytułem „Moja żona i moja matka-teściowa." w jednym z czasopism w 1915 roku.

Ta klasyczna iluzja nadal jest przedmiotem zainteresowania, dyskusji i badań i często bywa omawiana na zajęciach z psychologii. Pierwszy raz opisał ją profesor Edwin Boring. Psycholog napisał na jej temat artykuł w poważnym czasopiśmie American Journal of Psychology w 1930 roku. Teraz obraz starej-młodej kobiety przeanalizowała także Mia_Yilin.

Spójrz na poniższy obrazek. Nie wpatruj się zbyt uważnie. Po prostu rzuć na niego okiem. Co widzisz?

Jeżeli pierwszy w oczy rzuca ci się portret starszej kobiety w chustce, to może zdradzać, że jesteś osobą, która nie naciska na innych i pozwala im mieć swoje własne zdanie. Wolisz zamilknąć i przytaknąć niż tracić czas na bezsensowne spory. Cechuje cię logiczne postrzeganie świata i zrównoważenie. Zdecydowanie brzydzisz się kłamstwem i manipulacją.

@mia_yilin

The first thing you see in this picture says a lot about your personality #personalitytest #psychologyfacts #trending #entertainment #funfacts #fortune #fengshui #fyp #fypシ #relationship #wealth #chinesewithmia #mia_yilin #china #chinese #Asian #learnontiktok

Osoby, które od razu dostrzegły sylwetkę młodej kobiety z piórkiem na głowie, zwykle mają tak zwany „krótki lont” – nie kryją buzujących w nich emocji i szybko wybuchają. Dosyć szybko się frustrują. Choć łatwo wpadają w gniew, jeszcze szybciej wybaczają i potrafią przeprosić. Po każdym ataku złości, ekspresowo wracają do równowagi. Nie lubią prosić innych o pomoc. Zdecydowanie wolą radzić sobie same.

Internauci komentują zabawę

Pod nagraniem tiktokerki Mii Yilin nie brakuje komentarzy. Wielu internautów uważa, że wynik testu zgadza się z ich osobowością. Pojawiają się również głosy użytkowników TikToka, którzy nie identyfikują się z wymienionymi przez autorkę zabawy cechami. Trzeba pamiętać, że to jedynie zabawa i próba interpretacji, a nie profesjonalna analiza psychologiczna. 

Co widzisz na obrazku? Ten internetowy test może ujawnić twoje cechy charakteru
Przyjrzyj się ilustracji. Co widzisz? Dostrzegasz tam kłęby papierosowego dymu czy może zarys ludzkiego płodu? Tiktokerka Mia_Yilin uważa, że to, co zobaczysz od razu, zdradza, jakim człowiekiem jesteś.

Oceń ten artykuł 16 12

Ogólna ocena Co dostrzegasz na rysunku? Widzisz starą czy młodą kobietę? Sprawdź, co to mówi o tobie [TEST] to: 57% / 100%, uzyskana z: 28 głosów.