Kina równe i równiejsze
Na temat otwarcia kin wypowiadał się niedawno Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego - Piotr Gliński. Według niego istnieje prawdopodobieństwo, że kina samochodowe i kameralne kina studyjne zostaną otwarte szybciej, niż duże sale kinowe. Wszystko to jest podytkowane kwestiami bezpieczeństwa w związku z panującą pandemią. Minister zwrócił uwagę na niebezpieczeństwo zbyt szybkiego otwarcia kin, uważa, że to właśnie w takich miejscach jak kina ryzyko zarażenia wirusem jest największe.
Niewykluczone, że uda się podzielić tę kwestię na dwie decyzje, a mianowicie, kina samochodowe i niewielkie kina studyjne być może będzie można otworzyć wcześniej - powiedział minister Piotr Gliński na antenie RMF
Kina samochodowe nową modą?
Jeśli myślimy o kinach samochodowych, to zazwyczaj przypominamy sobie amerykańskie filmy opowiadające o latach 50. i 60. ubiegłego wieku. To właśnie wtedy mieszkańcy Stanów Zjednoczonych zakochali się w takim sposobie spędzania czasu. Teraz, mimo ogólnodostępności nawet najświeższych kinowych hitów w internecie, kina samochodowe przeżywają za oceanem prawdziwy renesans. Pandemia i zalecenia ograniczania kontaktów z innymi ludźmi powodują, że poczucie wspólnego oglądania filmu i możliwość wyjścia z domu są dla wielu na wagę złota.
Trudno powiedzieć, czy Polacy równie entuzjastycznie przywitają taki sposób oglądania filmów. Możemy przypuszczać, że niektóre z takich kin mogą oferować repertuar zbliżony do dość popularnych seansów kina letniego, a więc będziemy musieli przygotować się raczej na klasyki kina, niż na nowe superprodukcje. Mimo to, otwarcie kin samochodowych oferujących nawet najpopularniejsze produkcje i niektórych kin studyjnych oznaczałoby ulgę dla wielu kinomanów.