Doda często ćwiczy pośladki. Ma obsesję na ich punkcie

Doda zaskoczyła swoich fanów wyznaniem dotyczącym jej podejścia do ćwiczeń. Znana z nieskazitelnej figury i energetycznych występów artystka podzieliła się swoją "obsesją na punkcie pośladków", ujawniając, że za regularnymi ćwiczeniami kryje się coś więcej niż tylko chęć zachowania atrakcyjnego wyglądu.

Doda, fot. Pawel Wodzynski/East News
Doda, fot. Pawel Wodzynski/East News

Doda od pewnego czasu jest gospodynią programu "Dodaphone" w RMF FM. Piosenkarka nierzadko porusza w nim szokujące tematy, które niekiedy mogą wzbudzać kontrowersje. Motywem przewodnim ostatnio wyemitowanego odcinka były ćwiczenia fizycznie i dieta.

Doda często trenuje pośladki. Ma ku temu ważny powód

Jednym z najbardziej zaskakujących wyznań artystki było przyznanie, że ma "obsesję na punkcie pośladków". Jak się okazuje, ćwiczenia te nie są dla niej jedynie sposobem na zachowanie atrakcyjnego wyglądu, bowiem artystka bierze pod uwagę przede wszystkim aspekty zdrowotne.

Ja mam obsesję na punkcie pośladków, mam obsesję na punkcie mięśni brzucha i cały czas o tym myślę, cały czas to ćwiczę. Tak naprawdę ćwiczenia pośladków uratowały mi kręgosłup. [...] To nawet nie chodzi o jakieś takie aspekty wizualne, ale mocny mięsień pośladków też jakoś odciążają lędźwie. Nie wiem, jak to jest anatomicznie, jak to wytłumaczyć, żeby nie zrobić żadnego błędu. Natomiast im silniejszy ten mięsień, to faktycznie mniej mnie bolą plecy

– mówiła na antenie RMF FM.

Wokalistka stwierdziła także, że pośladki można trenować nie tylko na siłowni, ale i... na zwykłym spacerze. Wszystko według niej zależy od tego, w jaki sposób chodzimy.

Większość kobiet nie zdaje sobie sprawy, że poprawny sposób chodzenia jest wtedy, kiedy dając krok, prostuje się nogę w kolanie, a nie wtedy, gdy chodzi się na ugiętych nogach. Niestety większość właśnie chodzi na tych ugiętych. A wystarczy prostować te nogi, pamiętać o tym, a już pośladki nam się samoistnie ćwiczą przy zwykłym spacerze. To jest też super patent, który sprzedała mi moja mama, że ona po prostu ciągle myśli o tym prostowaniu nóg i od razu czuje, jakby jej pośladki szły do góry

– powiedziała.

Oceń ten artykuł 7 10

Ogólna ocena Doda często ćwiczy pośladki. Ma obsesję na ich punkcie to: 41% / 100%, uzyskana z: 17 głosów.