hity na MAXXa
hity na MAXXa

Jest sposób na to, żeby zasnąć w 120 sekund! Wypróbuj tę metodę

Masz problemy z zasypianiem? Przewracasz się z boku na bok, a liczenie owiec nic nie daje? Myślisz za dużo przed snem i nie możesz się rozluźnić? Jest na to metoda. Warto ją wypróbować!

fot. shutterstock.com
fot. shutterstock.com

Skuteczny sposób na szybkie zaśnięcie

Jak szybko zasnąć? Jednym z popularnych sposobów jest tzw. wojskowa metoda na zaśnięcie. Jest bardzo prosta i skuteczna. W sieci możemy znaleźć informacje o tym, że żołnierska technika działa! Kilkutygodniowy trening sprawia, że większość osób cierpiących na bezsenność czy zmagających się z problemami związanymi z zasypianiem zauważa poprawę. Czas zaśnięcia może skrócić się do kilkudziesięciu sekund.

Jak zasnąć w dwie minuty? Rozluźnij się i nie myśl 

Czy 120 sekud wystarczy, by zasnąć? Zdecydowanie tak. Co zrobić, żeby skorzystać z wojskowej metody zasypiania?

  • Połóż się w wygodnej pozycji.
  • Rozluźnij mięśnie twarzy.
  • Połóż ramiona i ręce luźno wzdłuż ciała, aby uwolnić się od napięcia.
  • Wydychaj i wydychaj spokojnie powietrze.
  • Rozluźnij nogi, uda i łydki.
  • Oczyść swój umysł na 10 sekund, wyobrażając sobie coś relaksującego. 
  • Skup się na tym, żeby "opróżnić" głowę z myśli.
  • Jeśli to nie zadziała, spróbuj powtarzać słowa: "nie myśl" na okrągło przez 10 sekund.
  • W ciągu 10 sekund powinieneś zasnąć!

Relaksacja przed snem może sprawiać problemy - szczególnie na początku, gdy nie jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Z czasem metoda zacznie działać, gdy nauczymy się rozluśniać i uwalniać umysł od pogoni myśli. Warto popracować nad podstawami - oddychaniem i relaksacją mięśni. 

Metoda wojskowa zasypiania to skuteczne narzędzie, które może pomóc osiągnąć zdrowy, regenerujący sen. Warto spróbować, szczególnie jeśli mamy problem z zasypianiem. Pamiętamy jednak, że jak każda metoda, wymaga ona odrobiny cierpliwości i praktyki.

Polacy śpią zbyt krótko? Ile powinien trwać zdrowy sen?
Bezsenność staje się coraz powszechniejszym problemem wśród Polaków, a prawie co trzeci dorosły obywatel naszego kraju zmaga się z tym zjawiskiem. Według danych z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie: w grupie osób powyżej 60. roku życia,...

Oceń ten artykuł 0 1