hity na MAXXa
hity na MAXXa

Milionerzy. Człowiek wytwarza średnio litr śliny na dobę. A krowa? Kiedy Edison wynalazł żarówkę?

Pozornie proste - bo z czterema możliwymi wariantami - pytania z "Milionerów" potrafią zaskoczyć. Adrenalina, stres, niepewność i siedzący obok Hubert Urbański nie ułatwiają gry uczestnikom, którzy marzą o wielkiej wygranej. Jakie pytania padły w najnowszym odcinku popularnego teleturnieju? Czy Ty wiesz jaki deseń powoli pokrywa ciała Gotye i Kimbry, kiedy śpiewają "Somebody That I Used To Know"? Ile średnio śliny na dobę wytwarza krowa? I kiedy Edison wynalazł żarówkę?

Jaki deseń powoli pokrywa ciała Gotye i Kimbry, kiedy śpiewają "Somebody That I Used To Know"?

A: drobniutka łączka

B: czarno-białe pasy

C: duże i małe koła

D: kolorowe trójkąty

"Somebody That I Used to Know" to utwór belgijsko-australijskiego muzyka Gotye z gościnnym udziałem nowozelandzkiej Kimbry z 2011 roku. Piosenka cieszy się do dziś ogromną popularnością i uznaniem krytyków. Charakterystyczny klip na serwisie YouTube ma już ponad milird wyświetleń... Jaki deseń powoli pokrywa w nim ciała wokalistów? To kolorowe trójkąty. Poprawną odpowiedzią na pytanie jest więc odpowiedź "D".

Człowiek wytwarza średnio litr śliny na dobę. A krowa? 

A: Podobnie

B: 15 litrów

C: 150 litrów

D: 1500 litrów

Pytanie za pół miliona złotych bez pomocy koła ratunkowego to trudne zadanie. Uczestniczka zdecyowała pozostać z dotychczasowymi pieniędzmi. Nie chciała ryzykować, ponieważ nie była pewna odpowiedzi. Jaka jest poprawna odpowiedź na to pytanie? Ile średnio śliny wytwarza w ciągu doby krowa? Prawidłowa odpowiedź to "C" - 150 l. 

W którym wieku po raz pierwszy rozjarzyło się światło żarówki Edisona?

"Milionerzy" potrafią zaskoczyć uczestników teoretycznie prostymi pytaniami. Podobnie było w tym przypadku. By zdobyć 2 000 złotych uczestniczka musiała wybrać poprawną odpowiedź z czterech wariantów:

A: w XVII wieku

B: w XVIII wieku

C: w XIX wieku

D: w XX wieku

Niepewność spowodowała, że uczestniczka poprosiła o koło ratunkowe - pół na pół. Po losowym odrzuceniu dwóch błędnych odpowiedzi, pozostały warianty A oraz C. Definitywnie został zaznaczony wariant C. I słusznie!

Prawidłowa odpowiedzia na pytanie, w którym wieku po raz pierwszy rozjarzyło się światło żarówki Edisona, jest "XIX wiek". Thomas Alva Edison opatentował pierwszą, najdłużej działającą żarówkę w 1879 r.

Oceń ten artykuł 0 0