hity na MAXXa
hity na MAXXa

Milionerzy. Pytanie o pół miliona złotych o Białystok. Znasz odpowiedź?

To była emocjonująca rozgrywka Ewy z Krakowa! Jak brzmiało pytanie za pół miliona złotych? Którą partię najczęściej nazywa się piwotalną? Ksiądz zawsze odmawia modlitwę z egzorcyzmem? Tego możemy dowiedzieć się z 285 odcinka "Milionerów". Sprawdźcie!

Spartanie we Wrocławi, Byki w Lesznie, a Gryfy w Bydgoszczy. To przydomki sportowców trenujących w klubach:

A: żużlowych

B: narciarskich

C: koszykarskich

D: pływackich

Uczestniczka poprosiła o pomoc publiczność. Aż 84% osób było za odpowiedzią A i ten wariant został zaznaczony! To poprawna odpowiedź. Spartanie we Wrocławi, Byki w Lesznie, a Gryfy w Bydgoszczy. To przydomki sportowców trenujących w klubach żużlowych.

Ksiądz zawsze odmawia modlitwę z egzorcyzmem:

A: przed pasterką

B: przed pogrzebem

C: gdy święci jajka

D: chrzcząc dziecko

Uczestniczka mimo, że miała w głowie "pół na pół" i na starcie odrzuciła dwa warianty, zdecydowała się zaryzykować i zaznaczyć wariant D. To poprawna odpowiedź. Ksiądz zawsze odmawia modlitwę z egzorcyzmem chrzcząc dziecko.

Którą partię najczęściej nazywa się piwotalną? 

A: SLD

B: PO

C: PSL

D: PPPP

Uczestniczka kolejny raz zrezygnowała z koła ratunkowego i postawiła na intuicję zaznaczając wariant C. I to poprawna odpowiedź, dzięki której na koncie pojawiła się kwota 125 tysięcy złotych. PSL najczęściej nazywa się partią piwotalną. Co to jest partia piwotalna? To obóz niemający samodzielnej władzy, ale za to wchodzący w koalicje z prawie każdą opcją polityczną. Jakie było pytanie za ćwierć miliona?

Nazwa którego z państw i po polsku, i po angielsku to te same cztery litery?

A: ze stolicą w Bagdadzie

B: najmniejszego państwa świata

C: ze stolicą w Teheranie

D: największego państwa świata

Uczestniczka drogą dedukcji odrzuciła trzy warianty i zaznaczyła C. Czy słusznie? Tak! Nazwa "Iran" i po polsku, i po angielsku to te same cztery litery. Tym samym Hubert Urbański mógł zadać pytanie za pół miliona złotych.

Pod jaki zabór trafił Białystok w 1795 roku, jeśli trafił?

A: nie trafił pod żaden

B: pod austriacki

C: pod rosyjski

D: pod pruski

Uczestniczka, która grała o 500 000 złotych przy tym pytaniu miała na koncie jeszcze jedno koło ratunkowe - telefon do przyjaciela. Katarzyna strzelałaby w rosyjski ale bez pewności. Ewa postanowiła nie ryzykować i na tym etapie zakończyła grę mając ćwierć miliona złotych! 

Pod jaki zabór trafił Białystok w 1795 roku, jeśli trafił? Poprawna odpowiedź na to pytanie to D - pod zabór pruski.

Oceń ten artykuł 0 0