hity na MAXXa
hity na MAXXa

Naturalny sposób na bezsenność. Nie mleko, a wiśnie?

Pijesz mleko na "lepszy sen"? Okazuje się, że inny napój może pomóc zasnąć. Próbowaliście kiedyś soku z wiśni?

Szklanka mleka przed snem to dobry pomysł? Sięgnij po sok z wiśni! Fot. shutterstock.com

Co stoi za problemem bezsenności?

Bezsenność - najczęściej diagnozowane zaburzenie snu - dotyka od 10 do 30% ludzi na całym świecie. Problemy z zasypianiem, utrzymaniem snu, wczesne budzenie się, czy niewystarczająco odświeżający sen to tylko niektóre z objawów, które mogą znacząco wpłynąć na jakość życia. Przyczyny mogą być różnorodne - od stresu, poprzez problemy emocjonalne, aż po niewłaściwą dietę czy zaburzenia hormonalne.

Polacy śpią zbyt krótko? Ile powinien trwać zdrowy sen?
Bezsenność staje się coraz powszechniejszym problemem wśród Polaków, a prawie co trzeci dorosły obywatel naszego kraju zmaga się z tym zjawiskiem. Według danych z Instytutu Psychiatrii i Neurologii w Warszawie: w grupie osób powyżej 60. roku życia,...

Naturalny sposób na bezsenność. Sok z wiśni pomaga zasnąć?

Zamiast sięgać po tabletki na sen, wiele osób stosuje naturalne metody na bezsenność. Medytacje, a może szklanka mleka? To pierwsze, co przychodzi na myśl. Okazuje się, że również wiśnie... a dokładniej sok z tych owoców, może być jednym z rozwiązań. Badania pokazują, że regularne spożywanie soku z wiśni przed snem skraca czas potrzebny na zaśnięcie i poprawia ogólną jakość snu. Dzieje się tak dzięki zawartości melatoniny, hormonu regulującego rytm dobowy, który naturalnie występuje w naszym organizmie.

 

Wiśnie - na co pomagają? Właściwości zdrowotne owoców

Oprócz wpływu na poprawę jakości snu, wiśnie oferują szereg innych korzyści zdrowotnych. Są bogate w witaminy, minerały i antyoksydanty. Ich spożywanie może przyczynić się do obniżenia poziomu cholesterolu, poprawy stanu skóry, lepszego trawienia, a nawet łagodzenia bólu mięśni po wysiłku fizycznym. Co więcej, niektóre badania wskazują na potencjał przeciwnowotworowy zawartych w nich substancji.


Artykuł nie stanowi porady medycznej, ani opinii farmaceuty, lekarza lub dietetyka dostosowanej do indywidualnej sytuacji pacjenta. Udostępnione informacje nie mogą stanowić wyłącznej podstawy do stosowania określonej terapii, zmiany nawyków, dawkowania produktów leczniczych, itp. Przed podjęciem jakichkolwiek działań, mających wpływ zdrowie, należy skontaktować się z lekarzem lub innym specjalistą.


Oceń ten artykuł 0 0