Twoje ręczniki mają paski na obu końcach? To nie tylko ozdoba
Jak czytamy na stronie Cotton Monk:
Jego głównym celem jest wzmocnienie końcówek ręcznika i zapobieganie jego strzępieniu się z biegiem czasu.
– wyjaśnia producent. Dzięki temu prostemu, ale przemyślanemu rozwiązaniu, ręczniki zachowują swoją strukturę i wytrzymałość nawet po wielokrotnym praniu. Dodatkowo, pasek dobby, bo tak fachowo nazywa się ten element, dodaje ręcznikom unikalnego wyglądu, łącząc w sobie funkcjonalność z estetyką.
Czytaj także: Nigdy nie trzymaj ich w łazience. Możesz zaszkodzić swojemu zdrowiu
Co to jest pasek dobby na ręczniku? Producent wyjaśnia
W produkcji ręczników wykorzystywany jest splot dobby, które dodaje tkaninie dodatkowej tekstury i głębi poprzez wplecenie małych wzorów geometrycznych lub motywów
– informuje sklep Direct Textile. Oznacza to, że oprócz praktycznych zalet, jak zwiększenie trwałości, pasek dobby wpływa także na wygląd ręcznika, czyniąc go bardziej wyrafinowanym i oryginalnym. Producent ręczników Towel Hub dodaje, że pasek dobby służy również „zapobieganiu strzępienia się i wydłużeniu trwałości”, a także pomaga w szybszym wysychaniu ręcznika, co jest szczególnie ważne w zastosowaniach komercyjnych, jak hotele czy spa.
Co ile powinno się wymieniać ręczniki?
Wybierając ręczniki, warto zatem zwrócić uwagę nie tylko na materiał (najlepiej 100% bawełna), z którego są wykonane, ale także na obecność paska dobby. Jak radzi producent Towel Hub, poszukiwanie tkanin wysokiej jakości i zwracanie uwagi na splot może znacząco wpłynąć na ogólną żywotność ręcznika.
Dobrze wykonany tkany pasek powinien być ciasno zszyty i bezszwowo wpleciony w projekt ręcznika
– podkreślają eksperci, zalecając, aby zawsze sprawdzać jakość ręcznika przed dokonaniem zakupu.
By zadbać o higienę, ręczniki należy regularnie wymieniać. Co ile? Te kąpielowe zaleca się zmieniać co najmniej 2 razy w tygodniu, a ręcznik do rąk najlepiej codziennie lub co drugi dzień. Trzeba również pamiętać o tym, by zapewnić mu miejsce do szybkiego suszenia - wilgotny materiał szybko może stać się siedliskiem bakterii.
Czytaj także: Jak prać ręczniki? Dermatolodzy nie mają wątpliwości
Źródło: express.co.uk, rmf.maxx