Ojciec Pawła Deląga zostawił rodzinę
Paweł Deląg to polski aktor, reżyser i producent filmowy. Jest absolwentem Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Artysta zdobył popularność dzięki występom w takich filmach jak „Młode wilki”, „Lista Schindlera”, „Chłopaki nie płaczą” czy „Quo Vadis”. Celebryta od lat chroni swoją prywatność i rzadko dzieli się informacjami na temat życia osobistego. Wiadomo jednak, że aktor ma dwóch synów: Pawła Deląga Juniora (ur. 1993) oraz Mikołaja (ur. 2000).
Mężczyzna przyszedł na świat w 1970 roku w Krakowie. Kiedy miał 15 lat, jego ojciec oświadczył, że odchodzi. „Zaplanował sobie inny model swojego życia” – wspominał Deląg w rozmowie z Moniką Jaruzelską. Od tej pory nastolatkiem zajmowały się mama, babcia i ciocia.
Paweł Deląg wspomina dzieciństwo
Aktor pojawił się ostatnio w podcaście prowadzonym przez Żurnalistę. W rozmowie cofnął się pamięcią do dzieciństwa i opowiedział o tym, kiedy jako kilkulatek musiał zawalczyć o szacunek i miejsce w grupie rówieśniczej. W jaki sposób to robił? Angażował się w bójki.
Biłem się o godność, żeby być szanowanym przez innych.
Jak się okazało, celebryta miał wtedy pewną ksywę. Inne dzieci, aby mu dopiec, wołały na niego Czarny, co nawiązywać miało do koloru włosów.
Ta ksywa była Czarny. Byłem czarny to wszystko spoko, pasowało mi to. Tylko jeden sobie pozwolił, żeby iść w kierunku, zobacz jaki rasizm, żeby mówić Bambus. Złączenie tych dwóch rzeczy już znaczy: nie szanujesz mnie. I o to się trzeba było bić.
Jak wspomina Deląg, bójki czasami się wygrywało, czasami przegrywało – chodziło jednak przede wszystkim o charakter i chęć postawienia się. Jako nastolatek aktor czuł, że nie ma innego wyboru niż właśnie tak robić.
Autor: Klaudia Dzięgiel