hity na MAXXa
hity na MAXXa

To zadanie z matematyki próbowało rozwiązać 1,4 miliona osób. Znasz odpowiedź?

Zagadki logiczne cieszą się duża popularnością w Internecie. Przy niektórych z nich główkuje sporo komentujących. Ta łamigłówka zebrała już półtora miliona prób odpowiedzi. Podejmiesz się wyzwania?

Zagadka matematyczna

Warto czasami sięgnąć po zagadkę logiczną. To nie tylko ciekawy sposób na spędzenie czasu, ale i prosta droga do pobudzenia szarych komórek i trenowania pamięci. Matematyczne łamigłówki nie należą jednak do najprostszych i potrafią zbić z tropu nawet tych, którzy z tego przedmiotu w szkole mieli same piątki. Najbardziej frustrujące bywają jednak te, które na pierwszy rzut oka wydają się bardzo proste. Tak też jest w tym przypadku: między kilkoma liczbami postawiono znak równości. Trzeba znaleźć zasadę, na jakiej taka równość zachodzi i odpowiedzieć na pytanie, co należałoby przyporządkować liczbie 3. Spójrzcie poniżej i pomyślcie.

W akapicie pod obrazkiem znajdziecie sposób rozwiązania zagadki.

Rozwiązanie

Ta zagadka w sieci zebrała już ponad 1,4 miliona komentarzy internautów główkujących nad rozwiązaniem. Okazuje się, że z zadaniem można sobie poradzić na dwa sposoby:

  • Sposób pierwszy – odpowiedź to: 3 = 12. To dlatego, że każda kolejna liczba, licząc od góry, jest mnożona przez poprzednią. Zobaczcie: 9 x 10 = 90, 8 x 9 = 72, 7 x 8 = 56, 6 x 7 = 42. Zwolennicy tego sposobu "dopisali" do zagadki liczby 5 i 4. Dlatego 3 = 12, bo 3 mnożymy przez 4.
  • Sposób drugi – odpowiedź to: 3 = 18. Zwolennicy tego sposobu obliczyli wszystko tak, jak w wersji pierwszej, tylko bazowali na tym, co jest. W takim wypadku 3 mnożone jest przez poprzednią, widoczną liczbę 6.

Królik czy kaczka? Co najpierw zobaczyłeś na obrazku? To wiele powie o Twojej osobowości [TEST OSOBOWOŚCI]
Królik czy kaczka - co najpierw dostrzegasz na obrazku? Takie pytanie wraz z dołączoną do niego grafiką pojawiło się w jednym z internetowych testów osobowości. Z interpretacją wyników zgadza się wielu użytkowników sieci. A Ty?

Oceń ten artykuł 0 1