hity na MAXXa
hity na MAXXa

Darmowa metamorfoza fryzjerska, makijaż i badania USG! Odwiedź Pasaż Grunwaldzki w najbliższy weekend

Nowa fryzura? Super! A cycki i serce? Sprawdź też! - to nie tylko slogan, to wezwanie do działania! 11 i 12 października w Pasażu Grunwaldzkim, będzie można oddać swoje włosy na peruki dla osób dotkniętych chorobami nowotworowymi na rzecz Fundacji Rak’n’Roll, nauczyć się jak poprawnie badać piersi i wykonać USG oraz inne badania. Nie zabraknie też konsultacji lekarskich m.in. z dietetykiem w zakresie profilaktyki onkologicznej. Dołącz do akcji Daj Włos na rzecz Fundacji Rak'n'Roll.

Do udziału zapraszamy osoby, które mogą ściąć co najmniej 35 cm niefarbowanych włosów i przede wszystkim chcą zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka. Podczas trwania wydarzenia profesjonaliści od makijażu z Perfumerii Douglas stworzą piękny i delikatny makijaż, który podkreśli nową fryzurę, a obecny na miejscu fotograf wykona zdjęcia z cyklu „przed i po”.

Daj (Dobry!) Włos - zasady:

- włosy nie mogą być rozjaśniane lub farbowane;

- ścinane włosy muszą mieć 35 cm lub więcej, mierzone przed zapleceniem warkoczy;

- włosy muszą być umyte i bez odżywki.

Podczas tej akcji będzie też można dowiedzieć się jak otrzymać bezpłatnie perukę od Fundacji Rak’n’Roll oraz jak uzyskać refundację.

Postaw na profilaktykę

Pomaganie jest piękne, a dbanie o siebie jeszcze bardziej! Dlatego zadbaj o profilaktykę i skorzystaj z badań USG piersi, naucz się pod okiem fachowców jak je badać, skorzystaj z porad dietetyka klinicznego w zakresie profilaktyki onkologicznej a jeśli masz znamiona to  to skorzystaj z zbadań dermaskopowych.

Podejdź do piersi z sercem

Podczas tego zdrowotnego eventu będzie można także zbadać serce. Wykonywane będą badania:

- USG serca

- EKG spoczynkowe dla osób zgłaszających objawy MP

- HOLTER EKG wraz z przedstawieniem schematu dalszego postępowania dla pacjentów zakwalifikowanych przez specjalistów z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Wrocławiu  podczas konsultacji kardiologicznych do grupy wysokiego ryzyka wystąpienia udarów mózgu i migotania przedsionków

- konsultacje z zakresu profilaktyki i edukacji zdrowotnej dla osób w grupie ryzyka, ich rodzin, opiekunów oraz personelu medycznego.

Kwalifikacja do badań odbywa się na podstawie przeprowadzonego wywiadu.

Nie obowiązują zapisy, decyduje kolejność zgłoszeń.

Siła kobiety

Październik, będący Miesiącem Świadomości Raka Piersi, jest idealnym momentem, aby zwrócić uwagę na profilaktykę i edukację dotyczącą tego ważnego zagadnienia. Dlatego oprócz badań profilaktycznych i akcji na rzecz Fundacji Rak’n’Roll w Pasażu Grunwaldzkim w dniach 9-23.10 będzie można obejrzeć interaktywną galerię zdjęć kobiet, które pokonały raka piersi i posłuchać przeprowadzonych z nimi wywiadów. Galeria opatrzona  jest treściami poradnikowymi. "Każdy, kto chce wesprzeć osoby w trakcie leczenia onkologicznego może podarować na rzecz fundacji swoje minimum 35 cm włosów na peruki naturalne lub wpłacić datek na zakup peruk z włosów syntetycznych" - mówi Katarzyna Pytaś-Obrzydzińska z Fundacji Rak'n'Roll.

Program akcji:

 11-12.10

- metamorfoza: ścinanie włosów na peruki dla osób dotkniętych chorobami nowotworowymi raz makijaż

- nauka samobadania i samokontroli piersi

- konsultacje dietetyczne w zakresie profilaktyki onkologicznej

- badanie cery

12.10

- USG piersi

- badanie USG i EKG serca

- konsultacje kardiologiczne

- badanie dermaskopowe znamion skóry

- mierzenie ciśnienia i badanie poziomu cukru we krwi

Akcja ma charakter profilaktyczny i jest bezpłatna.

Dlaczego profilaktyka jest tak ważna?

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu zachęca wszystkie kobiety do skorzystania z bezpłatnych badań profilaktycznych. Październik, będący Miesiącem Świadomości Raka Piersi, jest idealnym momentem, aby zwrócić uwagę na profilaktykę i edukację dotyczącą tego ważnego zagadnienia. Dyrektor Szpitala - prof. dr hab. Wojciech Witkiewicz - podkreśla: „Wczesne wykrycie zmian nowotworowych w piersiach jest kluczowe dla skutecznego i całkowitego wyleczenia. Dlatego zachęcamy wszystkie Panie, aby korzystały z badań profilaktycznych i dbały o swoje zdrowie i życie”. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Wrocławiu oferuje szeroki zakres badań rofilaktycznych, takich jak mammografia, ultrasonografia oraz konsultacje z wykwalifikowanymi specjalistami. „Naszym celem jest nie tylko leczenie, ale przede wszystkim zapobieganie – dlatego zachęcamy do korzystania z oferowanych programów profilaktycznych i wspólnego dbania o zdrowie i życie” – dodaje Dyrektor. 

Paulina Kryczało - Prezes Zarządu Fundacji Lavie La vie - dodaje: Profilaktyka raka piersi jest kluczowym elementem walki z tą chorobą. Wczesne wykrycie zmian nowotworowych znacząco zwiększa szanse na skuteczne leczenie, a regularne badania, takie jak mammografia, USG piersi czy samobadanie piersi, to najprostsze i najskuteczniejsze narzędzia, które każda kobieta ma do dyspozycji. Prezes Fundacji La vie La vie Paulina Kryczało Fundacja La vie La vie zachęca wszystkie Panie do dbania o swoje zdrowie, bo każda wczesna diagnoza to większa szansa na pełne wyleczenie i długie życie. Świadomość, to pierwszy krok do działania, bo nawet najpiękniejsza i najbardziej praktyczna filozofia nie zadziała jeśli my nie będziemy działać. Dzięki profilaktyce, kobiety mogą kontrolować swoje zdrowie, a co za tym idzie – zmniejszyć ryzyko rozwoju zaawansowanej formy choroby, podkreśla Paulina Kryczało, Prezes Fundacji Lavie La vie. 

Dietetyczka kliniczka - Anna Maciejewska - zwraca uwagę na inny aspekt: Żywienie odgrywa kluczową rolę w profilaktyce onkologicznej, ponieważ właściwa dieta może zmniejszyć ryzyko rozwoju wielu nowotworów. Spożywanie odpowiedniej ilości owoców, warzyw, pełnoziarnistych produktów oraz zdrowych tłuszczów wspiera organizm w walce z czynnikami rakotwórczymi i wzmacnia układ odpornościowy. Unikanie nadmiernej ilości przetworzonych produktów, cukru i tłuszczów nasyconych pomaga utrzymać zdrową masę ciała, co również jest istotnym czynnikiem redukującym ryzyko chorób nowotworowych. Żywienie to również jeden z elementów wspomagających terapię przeciwnowotworową. Wyleczenie choroby nowotworowej za pomocą samej diety nie jest możliwe, ale odpowiedni sposób odżywiania może znacznie poprawić kondycję organizmu, wpływać na rokowanie, czas trwania i przebieg terapii przeciwnowotworowej oraz możliwość jej kontynuacji. Ma to ogromne znaczenie dla przebiegu leczenia onkologicznego. Prawidłowe odżywianie nabiera tym bardziej szczególnego znaczenia w okresie trwania choroby ponieważ ma ona najczęściej charakter przewlekły. Terapia onkologiczna może przyczyniać się do ograniczenia spożywania posiłków, zaburzeń wchłaniania i/lub metabolizmu, co znacząco wpływa na odżywianie w chorobie nowotworowej. 

Darmowa metamorfoza fryzjerska, makijaż i badania USG! Odwiedź Pasaż Grunwaldzki w najbliższy weekend