III edycji Kongresu ESG Polska Moc Biznesu 2023 – 4 grudnia na PGE Narodowym

Artykuł sponsorowany

Kongres dostępny do oglądania na żywo, prezentuje bogaty program na trzech scenach, w tym na scenie ekologicznej. To wyjątkowa okazja, aby być na bieżąco z najnowszymi trendami i rozwiązaniami w dziedzinie ekologii, społeczeństwa i gospodarki.

III edycji Kongresu ESG Polska Moc Biznesu 2023 – 4 grudnia na PGE Narodowym

Studio E, scena ekologiczna Kongresu, skupia się na kluczowych wyzwaniach związanych z ochroną środowiska, energią odnawialną i zarządzaniem zasobami naturalnymi. Na tej scenie eksperci i liderzy branży omawiają najważniejsze tematy i strategie, które mogą wpłynąć na zrównoważony rozwój Polski. Poruszane są kwestie takie jak cele klimatyczne i ich wpływ na zrównoważony rozwój Polski, redefinicja motoryzacji w kontekście strategii ESG, trendy w zrównoważonym transporcie, rola gospodarki obiegu zamkniętego i wpływ fake newsów na nasze zdrowie i życie społeczne.

Każda sesja, dyskusja i prezentacja na Scenie Ekologicznej przyczynia się do pogłębiania wiedzy i zrozumienia kluczowych kwestii związanych ze zrównoważonym rozwojem. Szczególnie istotne są panele takie jak "Jak cele klimatyczne mogą wspierać zrównoważony rozwój Polski", gdzie omawiane są korzyści i wyzwania związane z transformacją energetyczną i przekształceniem przemysłu. Dyskusje na tematy takie jak wpływ strategii ESG na branżę motoryzacyjną, zrównoważone zakupy usług transportowych czy gospodarka obiegu zamkniętego oferują nowe spojrzenie na to, jak można obniżać zużycie surowców naturalnych i minimalizować wpływ na środowisko.

STUDIO E – EKOLOGICZNA POLSKA godz. 9:00 - 18:55

***
Organizatorzy Kongresu:

Fundacja Czyste Powietrze powstała po to, by zapobiegać zagrożeniom jakie niesie ze sobą zanieczyszczenie powietrza. Celem Fundacji jest budowanie ekologicznej świadomości społecznej, promowanie przyjaznych dla środowiska rozwiązań i kreowanie innowacyjnych działań chroniących zdrowie i życie mieszkańców UE. Działając od 2018 roku FCP pomogła już setkom osób bezpośrednio, a także zorganizowała wiele kampanii, spotkań i wydarzeń łączących biznes, administrację publiczną i społeczeństwo we wspólnym celu: BUDOWANIU LEPSZEGO ŚWIATA. Tu i teraz.

Fundacja Pozytywnych Idei to organizacja wspierająca kreatywne podmioty, instytucje i osoby. Przyczynia się do promocji ważnych dla Polski działań i inicjatyw. Współpracuje z mediami krajowymi i międzynarodowymi, organizacjami pozarządowymi oraz instytucjami, których celami są działalność naukowa, oświatowa, kulturalna dotycząca kultury fizycznej i sportu, ochrony środowiska, dobroczynności, ochrony zdrowia i pomocy społecznej, rehabilitacji zawodowej i społecznej osób marginalizowanych. Fundacja jest współorganizatorem akcji społecznych, wydarzeń proekologicznych i inicjatyw na rzecz środowiska, np. Dzielnica Wisła, One Day, Szczyt Klimatyczny TOGETAIR. Przyczynia się do promocji utalentowanych sportowców, artystów i działaczy.