Lekarz z Podkarpacia pokazał, co znaleziono w mózgu pacjenta. Internauci są przerażeni

Lekarz pracujący w jednym z podkarpackich szpitali udostępnił w mediach społecznościowych niecodzienną fotografię, wykonaną pacjentowi w czasie rezonansu. Można na niej zaobserwować liczne, czarne plamy. To, co oznaczały, przeraziło internautów. 

W mózgu chorego rozwinęły się pasożyty

W mediach społecznościowych Krzysztof Tomczyk zamieścił zdjęcie rezonansu. Widać na nim ludzki mózg, a w nim kilka sporych, ciemnych plam. Jak informuje lekarz, każda z nich to cysta pasożyta. Znajdowały się w głowie pacjenta, który zgłosił się do szpitala i skarżył się na silne bóle głowy. Mężczyzna miał też zgłaszać problemy związane z osłabieniem siły mięśniowej jednej ręki.

Zgłosił się (na SOR – przyp. red.), dopiero gdy dolegliwości zaczęły mu mocno doskwierać. Może bał się, że będzie na coś chory? Odwlekał w czasie diagnostykę

– napisał na Twitterze kardiolog z Podkarpacia.

Konsultujący chorego neurolog zlecił wykonanie rezonansu. Obraz z badania dał lekarzom odpowiedź na pytanie, co było przyczyną bólu głowy i kłopotów z ręką. Wbrew wcześniejszym podejrzeniom, za dolegliwościami mężczyzny nie stał nowotwór. Okazało się, że w mózgu chorego rozwinął się pasożyt.

To albo bąblowica, albo tasiemiec uzbrojony. Zdjęcie powinno wisieć w każdej kuchni!

– zaapelował w social mediach Krzysztof Tomczyk.

Niestety mężczyzna, który miał w głowie pasożyty, zmarł. Jak napisał podkarpacki lekarz, najprawdopodobniej jedna z cyst pękła.

Bąblowica – co to? Jak można się zarazić bąblowicą?

Bąblowica to choroba nazywana też czasem „chorobą niemytych jagód”. Spowodowana jest zarażeniem tasiemcem bąblowcowym. Należy do zoonoz, czyli chorób odzwierzęcych. Bąblowcem można zakazić się, jedząc niemyte leśne owoce. Jaja tego groźnego tasiemca są naprawdę niewielkie. Mierzą około 2 milimetrów. Znajdują się w kale zarażonych zwierząt domowych i dzikich (lisów, wilków lub psów i kotów). Razem z odchodami trafiają na runo leśne.

Lekarze od lata apelują, by nie jeść leśnych poziomek, borówek czy innych owoców prosto z krzaka. Przed spożyciem, należy je koniecznie umyć! Bąblowica to poważna, nierzadko śmiertelna choroba, która nie daje charakterystycznych objawów. Jej rozpoznanie bardzo często jest trudne.

Nękał go duszący kaszel. Lekarze znaleźli w jego płucu pewien przedmiot...
35-letni mężczyzna zgłosił się do szpitala, skarżąc się na uporczywy i duszący kaszel. Podejrzewano u niego zapalenie płuc, więc wykonano wszystkie niezbędne badania, w tym prześwietlenie. Nikt nie spodziewał się tego, co wykazało...

             

                         

 

Oceń ten artykuł 1 0

Ogólna ocena Lekarz z Podkarpacia pokazał, co znaleziono w mózgu pacjenta. Internauci są przerażeni to: 100% / 100%, uzyskana z: 1 głosów.