Robili zdjęcia na safari. Zaatakowały ich nosorożce [WIDEO]

Takiego finał safari z pewnością nikt się nie spodziewał. Uczestnicy wyprawy do Parku Narodowego Jaldapara zostali zaatakowani przez dwa nosorożce. Zwierzęta były tak zaciekłe, że przewróciły cały samochód.

Nosorożce przewróciły samochód

W sobotę 25 lutego grupa turystów wybrała się na safari w Parku Narodowym Jaldapara w Bengalu Zachodnim. Samochody przejeżdżały przez leśną drogę, a uczestnicy wyprawy robili zdjęcia napotkanym dzikim zwierzętom. W pewnym momencie doszło jednak do bliskiego spotkania – z zarośli wyłoniły się dwa nosorożce, które potraktowały pojazd turystami jak zagrożenie. Jeden z nich ruszył w kierunku samochodu. Kierowca próbował się wycofać, jednak nosorożec był sprawniejszy – uderzył w auto, po czym zepchnął je do rowu, dodatkowo przewracając je. Wszystko zostało nagrane przez turystów, którzy jechali w pojeździe tuż za tym, który został zaatakowany. Niesamowite, jak wielką siłą dysponują nosorożce!

Turyści zostali ranni

W przewróconym przez nosorożce samochodzie była czwórka turystów, kierowca i przewodnik. Po wypadku zwierzęta uciekły, a poszkodowanym udzielono pomocy i wezwano pogotowie. Wiadomo, że turyści wyszli z tego zdarzenia bez większych obrażeń, mniej szczęścia miał kierowca i przewodnik – wciąż przebywają w szpitalu:

Przewodnik ma uraz głowy, a kierowca zranił się w rękę

– powiedział Navojit Dey, zastępca kierownika parku narodowego, w którym doszło do wypadku.

Oficer Indyjskiej Służby Leśnej tak skomentował całe zajście:

Myślę, że nadszedł czas, aby wytyczne dotyczące bezpieczeństwa i ratownictwa w sportach ekstremalnych zostały wdrożone podczas safari w całym kraju. Safari staje się teraz bardziej sportem przygodowym!

Nosorożec indyjski – imponujące zwierzę

Nosorożca indyjskiego zdecydowanie nie można lekceważyć. Nazywane są nawet pancernymi! Mogą mieć 4 metry długości i do 1,7 m wysokości w kłębie. Waga może dochodzić do 3 ton. Te zwierzęta są chronione w rezerwatach przyrody i parkach narodowych – są gatunkiem narażonym na wyginięcie (przez polowania), a ich szacowana liczba na świecie to 3588 osobników na rok 2018.

 

Autor: Hubert Drabik

Komentarze
Czytaj jeszcze: