hity na MAXXa
hity na MAXXa

Sam Smith podzielił się z fanami ważną informacją. Piosenkarz zmienił tożsamość płciową

Sam Smith na początku tego roku, w jednym z wywiadów przyznał się, że nie czuje się ani kobietą, ani mężczyzną. Piosenkarz przez dłuższy czas miał problemy z określeniem siebie i zidentyfikowaniem swojej płci. Teraz podjął bardzo ważną decyzję, którą podzielił się ze swoimi fanami. Smith prosi by, zawracano się do niego oni/ich.

Sam Smith – zdobywca Oscara

Sam Smith może pochwalić się niemałymi sukcesami w muzycznym świecie. Jego utwory nieraz podbijały listy przebojów, nie tylko w Wielkiej Brytanii, ale także w innych krajach. Swoją rozpoznawalność zyskał już w 2012 roku za sprawą gościnnego występu w piosence brytyjskiego duetu Disclosure - „Latch”. W 2014 pojawił się jego pierwszy krążek zatytułowany „In the Lonely Hour”, z którego trzeci singiel „Stay with Me” podbił serca słuchaczy na całym świecie. Piosenkarz jest szczęśliwym posiadaczem wielu muzycznych nagród, w tym Oscara za Najlepszą piosenkę oryginalną -„Writing’s on the Wall”, będącą utworem przewodnim w filmie o kolejnych przygodach Jamesa Bonda – „Spectre”.

Szczery wywiad piosenkarza

W marcu tego roku piosenkarz udzielił bardzo szczerego wywiadu, w którym przyznał, że od zawsze ma problemu ze zdefiniowaniem tego, kim jest, ponieważ nie czuje się on w pełni ani mężczyzną, ani kobietą. Smith od dziecka miał problemu z samoakceptacją, a w wieku 12 lat przeszedł zabieg liposukcji piersi, do którego namawiała go mama.

„Zmieniam zaimki na oni/ich”

Teraz, po niespełna po pół roku od wywiadu, piosenkarz dzieli się ze swoimi fanami kolejną ważną informacją. Na swoim Instagramie Smith publikuje post, na którego wstępie prosi swoich wielbicieli, by zwracali się do niego nie „on”, a oni/ich.

„Zdecydowałem, że zmieniam zaimki na ONI/ICH. Całe życie toczyłem walkę z moją tożsamością płciową. Teraz postanowiłem, że będę celebrował, to kim jestem w środku i na zewnątrz.”

Piosenkarz podkreślił tym, że jest osobą niebinarną – czyli osobą o dwóch lub więcej płciach, niemającą ich w ogóle, lub identyfikującą się jako trzecia płeć.

W dalszej części wpisu Smith pisze, że zdaje sobie sprawę, z tym jakie konsekwencje wiążą się z jego decyzją. Jednak prosi swoich fanów o zrozumienie i ma nadzieje, że zobaczą go takim, jaki jest naprawdę. Piosenkarz jest bardzo podekscytowany swoją decyzją, chce być widoczny i otwarty jest na wszelkie pytania, dzięki którym będzie mógł lepiej wytłumaczyć swoim bliskim oraz fanom, co tak właściwie oznacza jego oświadczenie. 

Sam Smith: "Nie jestem ani mężczyzną, ani kobietą"
Sam Smith wyznał niedawno, że wielokrotnie zastanawiał się nad zmianą płci. Artysta udzielił niedawno bardzo szczerego wywiadu, w którym zdradził, że przez...

Oceń ten artykuł 1 5

Ogólna ocena Sam Smith podzielił się z fanami ważną informacją. Piosenkarz zmienił tożsamość płciową to: 16% / 100%, uzyskana z: 6 głosów.